chrome firefox opera safari iexplorer

Більше 80% українців дізнаються новини з телевізора

29 жовтня 2014 о 15:18

83,5% українців дізнаються новини про ситуацію в Україні з українського телебачення.

Про це йдеться у прес-релізі Київського міжнародного інституту соціології за підсумками проведеного дослідження.

При цьому 31% дізнаються новини з інтернету, 29% – від знайомих та родичів, 21% – з російського телебачення, 29% – українських газет та журналів, 16% – українського радіо, 11% – соціальних мереж, блогів, 2% – російських газет та журналів, 1% – з російського радіо.

Серед українського населення в цілому 9% регулярно переглядають російські телеканали, 29% роблять це час від часу, а 61% не дивляться російські телеканали (1% не визначились), йдеться у повідомленні.

При цьому 22% українців повністю довіряють українському телебаченню, 59,5% – довіряють лише частково, 14% – взагалі не довіряють (4,5% не визначилися). Ці показники значно різняться у різних регіонах України – на заході рівень довіри значно вищий, ніж на сході.

Лише 5% українців повністю довіряють російському телебаченню, 26% – довіряють лише частково, 48,5% – взагалі не довіряють (20,5% не визначилися). При цьому на заході і в центрі практично ніхто з респондентів повністю довіряє російському ТБ. Довіряють лише частково 8% у Західному та 14% у Центральному регіоні, і взагалі не довіряють – 81% і 58% відповідно.

Натомість, у Східному регіоні (з Донбасом) 17% повністю довіряють російському ТБ, більше половини населення – 63% – довіряють йому частково, і 12% не довіряють взагалі.

Якщо розглянути окремо Донбас, то 20,5% його населення повністю довіряють, 67% — частково, і лише 7% — взагалі не довіряють.

Опитування проводилося 9-19 жовтня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2025 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім Луганської області та АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути