chrome firefox opera safari iexplorer

Донбас – не лише зона війни, а й екологічної катастрофи?

08 жовтня 2014 о 10:26

Людям у зоні конфлікту на Донбасі загрожують хвороби органів дихання: через згорання речовин у боєприпасах забруднення повітря місцями там значно перевищує допустимі норми. Про це заявляють активісти природоохоронних організацій. Тим часом офіційних даних щодо завданих збитків довкіллю і впливу цих чинників на людей досі немає.

Перевищення рівня допустимого вмісту двоокису сірки в повітрі у вісім разів зафіксували дослідники організації «Екологія. Право. Людина» на Луганщині. Вони оприлюднили результати дослідження, яке проводили у місті Щастя влітку цього року.

За словами еколога Катерини Норенко, заміри вдавалося брати до 17 серпня, а потім спостережний пункт зруйнували під час артилерійського обстрілу. Вимірювали вміст оксидів сірки, азоту і вуглецю. Частка цих газів у повітрі значно зростала відразу після обстрілу, а потім газ не розсіювався, говорить дослідниця.

«Перевищення гранично допустимої концентрації діоксиду сірки було у п’ять разів після першого обстрілу, а в день другого обстрілу – вже у вісім разів, тобто, дія накопичувальна така була», – говорить Норенко.

За словами еколога, якщо концентрація цих газів у повітрі висока, випадають кислотні дощі, а при контакті з рідинами організму вони утворюють кислоти, що можуть пошкодити капіляри та епітелій в органах дихання і травлення. Двоокис азоту може викликати помутніння кришталика ока, а діоксид вуглецю – чадний газ ­– кисневе голодування організму, додає Норенко. Вона радить людям, що перебувають на небезпечній території, користуватися респіраторами або вологими пов’язками на обличчі, аби кислоти утворювалась на тканині, а не в середині організму.

Підрахувати збитки довкіллю досі неможливо – депутат

Підрахувати збитки на непідконтрольних Києву територіях досі неможливо, а у звільнених районах Донбасу все гаразд, заявив, однак, у коментарі Радіо Свобода член парламентського комітету з питань екологічної політики Ігор Мірошниченко.

«У Слов’янську, Краматорську та інших містах, які були окуповані, на сьогодні відновлена інфраструктура, і все, що необхідно для життєзабезпечення населення, є», – додав депутат.

Радіо Свобода надіслало запит до Мінприроди стосовно завданих збитків довкіллю Донбасу, оскільки у вересні профільний міністр Андрій Мохник звітував, що не може на той момент їх підрахувати, але припускає мільярди гривень втрат. Як заявивтоді Мохник, критичним забруднення повітря є через влучання артилерії в хімічні та металургійні підприємства регіону, а також через згорання значної кількості потужних боєприпасів.

67

Розділи: Довкілля

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути