chrome firefox opera safari iexplorer

Філарет готовий пожертвувати чином заради створення Єдиної помісної церкви в Україні

21 жовтня 2014 о 20:00

Предстоятель Української православної Церкви Київського Патріархату Філарет заявив, що готовий пожертвувати своїм духовним чином взамін на визнання Вселенським Патріархом єдиної української автокефалії.

Про це він розповів в інтерв’ю Gazeta. ua, повідомляє iPress.ua.

Філарет готовий відійти від керівництва Київським Патріархатом, якщо це призведе до створення в Україні єдиної Помісної Церкви.

«За чесної умови пішов би на таку жертву», — сказав він.

Водночас служитель зазначив, що передовсім має бути узгоджене рішення відокремитися від Москви.

«Першим сигналом такої готовності був би Собор Української Православної Церкви (Московського Патріархату), де б оголосили про відокремлення від Москви. Тоді на рівних правах об'єднались би з Київським Патріархатом», — заявив предстоятель УПЦ КП.

За його словами, Москва робить усе можливе, аби православні українці не об’єдналися в одну Церкву. Для цього вона використовує свій вплив на світове православ’я.

«Москва погрожує, що в разі визнання Київського Патріархату розділить усе православ'я на дві частини. Перестануть спілкуватися. Буде розрив молитовного єднання. Вселенський Патріарх цього не хоче. Терплять зло заради того, аби не сталося ще більшого лиха – розколу», — зазначив він.

Філарет зауважив, що боротьба триває між Константинополем і Москвою за першість.

«По честі та історичності перший – Константинопольський Патріарх. За кількістю парафіян – лідер Росія. Своєю більшістю вона й тисне. Якби Українську Церкву визнали, то РПЦ наполовину скоротилася б. Впливу такого більше не мала б. Адже Українська Церква за розмірами така ж, як і Російська. Варфоломій це розуміє. Каже, аби ще потерпіли. Рано чи пізно будемо автокефалією», — наголосив Патріарх Філарет.

Нагадаємо, 13 серпня Патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що об'єднання з Українською Церквою Московського патріархату можливе лише у разі, якщо її керівництво стане патріотами України і не діятиме в інтересах Москви. Єдиною умовою можливого об'єднання церков є справжній патріотизм.

Як повідомляв iPress.ua, раніше новообраний глава Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій заявив, що готовий до діалогу з патріархом УПЦ КП Філаретом щодо об'єднання українських церков.

«Ми хочемо, щоби було об’єднання, але в нас є свої принципи — це канони Православної Церкви і об’єднання може відбутися тільки згідно з цими канонами, а інші аргументи не можуть бути достатніми для нашого об’єднання», — заявив він.

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути