chrome firefox opera safari iexplorer

Мовне питання та створення єдиної православної помісної церкви в оцінках громадян (лютий 2009р.)

19 вересня 2010 о 17:59

„Українське демократичне коло” на замовлення Інституту політики з 30 січня по 5 лютого 2009 року провело всеукраїнське опитування. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано1600 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки без врахування дизайн-ефекту з вірогідністю 0,95 не перевищує ±2,5%.

Сьогодні переважна більшість українців вважає вирішення мовного питання таким, що не потребує невідкладного вирішення (44%), або ж таким, що не є актуальним взагалі (38%). Лише 15% респондентів вважають, що мовне питання потребує свого негайного вирішення.
 
У ході опитування ставилося також і питання стосовно бачення українцями статусу православної Церкви в Україні. Найбільша кількість опитаних (39%) вважають, що в Україні має існувати єдина помісна православна Церква, підпорядкована власному (Київському) патріархатові. 24% дотримуються думки про те, що УПЦ має буди складовою Російської православної церкви, пов’язаною з Московським патріархатом. Разом з тим, більш, ніж третині респондентів було важко сформулювати своє ставлення до цього питання.

* Детальніше на сайті http://polityka.in.ua 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути