chrome firefox opera safari iexplorer

Фотографія з Майдану перемогла в конкурсі Czech Press Photo у Празі

14 жовтня 2014 о 16:45

«Початок» – так називається фотографія з київського Майдану, яка здобула першу нагороду в престижному міжнародному конкурсі Czech Press Photo, який цього року проводиться в Празі вже удвадцяте.

Автор фотографії – молодий чеський фотожурналіст Філіп Сінгер з агенції ЕРА (European Pressphoto Agency) зафіксував мить, коли чоловік із закривавленим обличчям минав стіну з ангелами Михайлівського собору в Києві. Фото датується ніччю на 1 грудня 2013 року.

В інтерв’ю чеському інформаційному каналу ČT24 член жюрі конкурсу, американський фотограф і мистецтвознавець Джеймс Хьюгенін зазначив, що жюрі ні миті не вагалось, «протягом п’яти хвили одноголосно вибрало найкращу фотографію цьогорічного Czech Press Photo».

За словами Хьюгеніна, фото Філіпа Сінгера звернене до важливої сучасної європейської події, особистий біль цього чоловіка на тлі мовчазної величі святих і ангелів – «це сильна метафора, яка хвилює й промовляє до кожного».

Низка фотографій як Філіпа Сінгера, так і фотографії з Майдану зими 2013 року інших авторів також відзначені жюрі конкурсу. В цілому український Майдан – головна тема Czech Press Photo 2014.

Всього в ювілейному, 20-у конкурсі Czech Press Photo взяли участь 267 фотографів, на конкурс було представлено 3360 фотографій.

Головна нагорода конкурсу «Кришталеве око» буде вручена авторові Філіпові Сінгеру 21 листопада у Празі на урочистому відкритті виставки найкращих робіт Czech Press Photo і становить в перерахунку 5.500 доларів.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі