chrome firefox opera safari iexplorer

Учасникам АТО необхідно надавати психологічну допомогу

10 жовтня 2014 о 11:26

Перед поверненням до цивільного життя бійцям, які брали участь в антитерористичній операції, необхідно надавати психологічну допомогу

Про це під час круглого столу в рамках проекту «Схід+Захід», ініційованого інформаційним агентством УНІАН, телеканалом УНІАН-ТБ і Телевізійною службою новин каналу «1+1», заявив координатор супроводу родин загиблих ГО «Психологічна кризова служба» Вікторія Кочубей.

«Їм важко… Коли вони повертаються, для них цей розрив – там смерть, страждання, страх, тут вони бачать ресторани, посмішки, люди гуляють. Їм це важко сприйняти. Тому ми наголошуємо багато разів на тому, що відразу не можна бійців повертати у цивільне життя», — сказала вона. 

Як пояснила психолог, треба надати якийсь період, щоб бійці принаймні декілька днів побували та турбазах чи в санаторіях, де б з ними працювали психологи. 

За словами Кочубей, якщо бійця відразу повернути в цивільне життя, він може навіть у родині повести себе агресивно. 

«Щоб вони не понесли далі це в родини. Бо, на жаль, такі випадки є. Вони п’ють, починається насильство в сім’ї. Також проявляється замкненість, відсторонення від родини, тому що те, що солдат переживає, родина не може знати, і він не може цим поділитись, розуміючи, що ні діти, ні дружина, ні мама цього можуть не винести… Тому психологічна допомога є надзвичайно важливою», — пояснила Кочубей.

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути