chrome firefox opera safari iexplorer

У Центрі Леся Курбаса відбудеться Фестиваль сучасної драматургії

13 листопада 2014 о 10:07

Драматичний відділ НЦТМ імені Леся Курбаса вперше в Україні проводить проект «МоноЛІТ», спрямований на розвиток сучасної моноп’єси. В рамках заходу проводитимусь сценічні читання, вистави, видання антології, спілкування з практиками і теоретиками. Пише Cultprostir.
 
Перший етап проекту відбудеться з 17 по 20 листопада в київському театрі імені Леся Курбаса. Після офіційного відкриття фестивалю «МоноЛІТ» заплановано виставу «Храм її диявола». 18 листопада на сцену вийдуть актори Запорізького академічного обласного театру з виставою «Зе чо ро». 19 листопада − сценічне читання Неди Нежданної «Голос тихої безодні». На 20 листопада заплановано дискусійну зустріч «Полілог: діалог про монолог» про особливості сучасної драматургії, театр під час війни, стилістичні особливості монодрами.
 
Один з провідних (та небагатьох) сучасних драматургів Неда Неждана так описала майбутнє читання на своїй сторінці у Facebook: «Ви раптом відчули, що можете літати – як уві сні… Але щось вам заважає. Що? Затамоване неможливе кохання? Страшний біль утрати? Гріх провини? Страх смерті? Двобій вовка і птаха? Пошук найдорожчого? Чи може безодня – яка розростається навколо і в тобі? Голод, репресії, втечі… Пам’ять про минуле живе у серці і спалює твої крила, але вони все одно проростають у тривожне майбутнє…».

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути