chrome firefox opera safari iexplorer

За останній рік українці збідніли майже вдвічі

22 грудня 2014 о 13:44

За підрахунками економістів, за останній рік через різке падіння гривні і ріст цін українці «збідніли» майже удвічі. Понад те, сьогодні майже вся зарплата йде лише на їжу – на інше грошей не вистачає. Європейці ж витрачають на продукти третину своїх доходів.

Про це йдеться у сюжеті Оксани Щобак аналітично-інформаційної програми «Погляд на тиждень» на телеканалі ZIK.

Як розповів директор одного із супермаркетів Олег Марчак, сьогодні купівельна спроможність українців суттєво знизилася. «Якщо один покупець ще півроку тому купував кілограм мʼяса, то тепер два покупці беруть по 500 грам», – говорить він.

Про економію на продуктах розповідають і самі українці.

«Найбільшу частину доходів зʼїдають квартплата і харчування, – описує ситуацію у своїй сімʼї освітянин, директор школи Валентина Звежинськая. – Тепер, щоб зекономити, добре думаю, які продукти купувати, щоб вдавалося їх комбінувати. Якщо купую мʼясо, то готую його із чимось разом, а не просто смажу чи запікаю».

Тим часом левовій частині пенсіонерів мʼясо взагалі не по кишені: пані Пелагія при пенсії у тисячу гривень просто оминає мʼясні відділи, де свинина – 50-60 грн., телятина – 90 гривень.

«Максимум, що дозволяю собі, коли вже дуже захочеться, – 200 грам якоїсь ковбаски, – зізнається літня жінка. – Здебільшого купую гречку, вівсянку, картоплю».

Багатодітна мама Світлана ще півроку тому під час походу в супермаркет закуповувала продукти на триваліший час. Тепер продукти купує щодня, але тільки найнеобхідніші: сімʼя почала менше споживати м’яса, аби вистачало на каші, які потрібні дітям. Крупи ж подорожчали майже удвічі.

«Гречка зараз вартує 17-19 гривень, але це той продукт, від якого не можемо відмовитися. Це найкраще джерело заліза для малечі», – говорить Світлана, яка виховує пʼятеро дітей.

Справді, за останній тиждень гречка подорожчала від 10 грн. до подекуди 19 гривень за кілограм. За словами економіста Ігоря Остапчука, до такого стрибка ціни призвів великий попит на крупу. Відтак, щоб гречка подешевшала, українці повинні перестати її масово скуповувати.

«Цьогоріч в Україні зібрали близько 60-70 тис. тон гречки – це на 10-20 тис.тон більше, аніж середньорічна потреба споживання. Тому гречки має вистачити», – переконує експерт

На жаль, констатують експерти, перед новорічно-різдвяними святами на українців чекає нова хвиля подорожчання продуктів. Тож радять, зважаючи на ситуацію в країні, не витрачати на свята зайвого.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути