chrome firefox opera safari iexplorer

Нардепи вимагають люстраційної перевірки для керівництва НТКУ

19 січня 2015 о 11:31

Група народних депутатів України, серед яких В. Ар’єв, Є. Рибчинський, О. Барна, Т. Юрик та інші, звернулись до Міністра юстиції Павла Петренка з проханням повідомити, коли пройде люстраційну перевірку перший заступник Генерального директора Національної телекомпанії України Олександр Лієв.

Про це «Рідній країні» стало відомо зі звернення, яке надали депутати.

Нардепи повідомляють, що до них звернулися представники засобів масової інформації Чернівецької області з вимогою пояснити, чому досі не потрапив під дію Закону України «Про очищення влади» перший заступник Гендиректора НТКУ Олександр Лієв.

Зокрема, журналісти звертають увагу на те, що вже неодноразово у засобах масової інформації висвітлювалась досить неоднозначні вчинки уродженця Республіки Комі, колишнього чиновника Чернівецької області, якого свого часу звинувачували у розкраданні бюджетних коштів, а потім – активного члена Партії регіонів та Міністра курортів і туризму АРК в Уряді одного з керівників Партії регіонів та представника найближчого оточення Віктора Януковича Василя Джарти.

Також представники ЗМІ звертають увагу на те, що нинішній перший заступник Генерального директора Національної телекомпанії України ще донедавна мав яскраво проросійську налаштованість. Зокрема, в цьому сенсі особливо активно Олександр Лієв відзначився у 2006—2009 рр., коли усіляко сприяв представленню інтересів Російської Федерації в Україні, брав активну участь у зібраннях та конференціях представників російських общин щодо проблем російськомовної громади в Україні, необхідності активізації політики Росії відносно України, висловлювався проти «націоналістів» тощо. Під час роботи в команді Василя Джарти О. Лієв отримав імператорський орден Святої Анни третього ступеня. А ще нещодавно, у березні 2014 р., на кримському республіканському телебаченні, а також на своїй сторінці у Facebook, на початку окупації Криму російськими агресорами О. Лієв виступав з публічним заявами, в яких виправдовував російську анексію Криму, заявляючи, що Крим має право стати самодостатнім.

Враховуючи викладене, народні депутати просять Міністра юстиції України поінформувати, хто рекомендував Олександра Лієва на посаду першого заступника Гендиректора НТКУ, чи потрапляє він під дію Закону України «Про очищення влади» і коли пройде люстраційну перевірку.

Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути