chrome firefox opera safari iexplorer

Чи місце фестивалям та концертам у час війни?

26 лютого 2015 о 11:05

Львів – культурна столиця України, місто, у якому ніколи не полишає відчуття свята. А чи місце фестивалям та концертам зараз, у такий не простий час для країни? Це стало одним із актуальних запитань, які зараз активно обговорюються у суспільстві. На думку фахівців-психологів фестивалі та концерти доречні та необхідні у час війни.

Як зазначає Галина Католик, завідувач кафедри психології Українського католицького університету, голова секції дитячої та юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів, мистецтво та культура завжди були на передовій, а тим паче в тилу. Це ресурс, який дає нам сили, щоб здолати ворога

«Ми не можемо увесь час бути у траурі, адже тоді не народжуватимуться діти, не розвиватиметься країна, не буде ресурсу для виховання нового покоління та допомоги тим, хто потребує. Ми можемо скорбити у дні жалоби, але не все життя. Це може лише нашкодити, а чи допоможе це тим, хто вижив та тим, хто бореться за нашу свободу? Впевнена, що ні. Краще виявити свою солідарність у конкретних діях: благодійних акціях, волонтерстві, доброчинстві. А щодо мистецтва загалом — воно завжди було велетенським ресурсом, давало сили, надії, вело в бій, оберігало... Війни завжди були, але світ на цьому не зупинявся», — додала психолог.

Організатори Національного Свята Шоколаду повідомляють, що зараз як ніколи зріс інтерес до Свята. У компанію «ДікАрт» (організатор свята) надходять часті дзвінки, від людей із різних регіонів та турфірм із бажанням відвідати чи взяти участь у заході.

Андрій Сидор«Ми певною мірою здивовані такою реакцією, але й водночас розуміємо необхідність проведення Національного Свята Шоколаду, Складається враження, що люди потребують позитивних емоцій, тим паче у такий непростий час. Окрім культурно-розважальної програми ми запрошуємо львів’ян та гостей міста, 6-8 березня, долучитись до благочинної акції частування за шоколадним столом. Минулого року нам вдалось зібрати 15884 грн. для надання допомоги сім’ям військовослужбовців у зоні АТО», — розповів Андрій Сидор, директор Національного Свята Шоколаду.

Найближчим часом на львів’ян та гостей міста чекають концерти пам’яті відомого композитора Володимира Івасюка: 3 березня у Львівській Опері — «Проект Івасюк. Перезавантаження» та 4 березня у Театрі ім. М. Заньковецької — «Івасюк назавжди. Концерт для своїх».

Володимир ЯкимецьКонцерти, фестивалі, інші культурні заходи у такий неспокійний час, у якому живемо, однозначно потрібні. Так вважає Володимир Якимець, художній керівник вокальної формації «Піккардійська терція» та учасник «Проекту Івасюк. Перезавантаження». Адже треба давати людям моральний відпочинок, моральну розривку, каже він.

«Живучи в постійному негативі, людина може просто не витримати, зірватися. Українці зараз так багато роблять для України – для нашої армії, для біженців… Зрештою, зараз кожен думаючий чоловік усе, що він уміє робити, спрямовує на захист нашої держави. Щодо нас, артистів, музикантів, то збереження культури – це теж захист України. Для прикладу, концерти Проекту Івасюк, які вже кілька років поспіль відбуваються у Львові. Володимир Івасюк – частина великої української культури, яка була, є і буде актуальною ще багато років. Тому пісенну спадщину Івасюка варто показувати. Приємно, що проект щороку отримує видозміни, завдяки чому є цікавим для глядачів», — додав артист.

Наша культура настільки багатогранна і багата, — каже Якимець, — що треба якомога більше показувати її на всій території України. Щоб і на Сході та Півдні бачили, що українська культура — не менш вартісна, ніж світова чи європейська.

Джерело: turystam.in.ua
Розділи: Громадська думка

27 лютого

Інші дати
День пам’яті Івана Богуна
(бл. 1618, с.Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) - український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв'язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Володимир Філатов
(1875, с.Михайлівка, Росія – 1956) - видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
Розгорнути
Народився Петро Нестеров
(1887, м. Нижній Новгород, Росія - 1914) - російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої "петлі Нестерова". Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
Розгорнути