chrome firefox opera safari iexplorer

На Поштовій площі знайшли частину вулиці середньовічного Києва

27 лютого 2015 о 19:08

Під час розкопок на Поштовій площі археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко після відвідування Поштової площі, повідомляє прес-офіс міського голови.

«Однозначно ця унікальна знахідка має бути збережена. Ті, хто не береже свою історію, не мають майбутнього», – заявив Кличко.

Він відзначив, що унікальну знахідку виявили на глибині близько 7,5 метрів. Зокрема, археологи знайшли фрагменти будівель: кілька вінців зрубу і частокіл, між яким проходила колись вулиця.

d4cea48-poshova-rozkopky

За словами наукового співробітника Центру археології Києва Сергія Тараненка, така знахідка – сенсація, яка може змінити все наше уявлення про Київ того часу.

«Раніше вважалося, що місто закінчувалось в районі вулиці Боричів узвіз, і ми не очікували знайти тут зруби часів Київської Русі. Тут ми бачимо цілий господарський комплекс – паркани і зруб. Очевидно, на цьому місці знаходилася садиба», — розповів Тараненко.

e1c945f-poshova-rozkopky2

Знайдені в культурному шарі артефакти відносяться приблизно до 11-13 століття, тобто часів Київської Русі.

Залишки будівель знаходяться у відносно непоганому стані – вони збереглися під товстим шаром ґрунту. Над цим місцем в 17-18 століттях знаходилася міська пристань. Не виключено, що поруч під шаром землі знаходяться залишки інших будинків.

Кличко повідомив, що дав вказівку зупинити всі будівельні роботи, які можуть пошкодити виявлені артефакти.

Також мер пообіцяв, що в найближчі дні за участі фахівців буде знайдено оптимальне рішення для збереження археологічної знахідки.

019f098-poshova-rozkopky6

Як відомо, за проектом реконструкції Поштової площі на ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом передбачено будівництво торгового центру.

Фото прес-служби Кличка

Джерело: kiev.pravda.com.ua
Розділи: Суспільство

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути