chrome firefox opera safari iexplorer

На Тернопільщині облаштують офіційний всеукраїнський парадром

12 березня 2015 о 16:41

Цікавий проект для любителів політати започатковано на базі Національного природного парку «Кременецькі гори» в однойменному Кременецькому районі Тернопільщини. Тут планують облаштувати офіційний всеукраїнський парадром (наразі такого в державі немає) і повноцінний кластер для парапланеристів, де, за словами голови Кременецької райдержадміністрації Віталія Ткачука, в радіусі кількох кілометрів було б облаштовано кілька впорядкованих стартів під різні напрямки вітру та школу для всіх любителів «пташиних польотів».

Деталі реалізації нещодавно було обговорено на спеціальній нараді за участю представників районної і обласної влади, Федерації парапланеризму України та причетних організацій та відомств, пише Україна молода. 

Уперше ж ідею з подачі згаданої Федерації було презентовано ще влітку минулого року на міжнародній науково-практичній конференції «Відкриті парки», яка відбулася на базі того ж таки Національного природного парку «Кременецькі гори». Відтак уже восени зустріч представників усіх зацікавлених сторін, а також демонстраційні польоти відбулися безпосередньо на Соколиній горі, яку обрано для створення цього цікавого об’єкта. Вибрано не лише через оптимальні ландшафтні умови для планеризму та розташування поруч з автотрасою й усією необхідною туристичною інфраструктурою. А й тому, що ця місцевість уже має неабиякий історичний досвід такої справи.

Ще на початку 30-х років минулого століття (територія Тернопільщини тоді належала до Польщі) там було створено Волинську планерну школу LOPP Sokola Gora, яка успішно займалася підготовкою навіть пілотів-планеристів високого рівня для польської військової авіації. За свідченням історичних документів, лише в 1936 році, приміром, школа видала кваліфікаційні дипломи 252 пілотам. Багато її випускників потім стали офіцерами військово-повітряних сил. А однією з найвідоміших випускниць була дочка першого польського маршала Юзефа Пілсудського Ядвіга Пілсудська. Закінчивши планерну школу на Соколиній горі, вона згодом стала під час Другої світової війни бойовим пілотом-асом Королівських авіаційних сил Великої Британії.

Сьогоднішній Соколиній горі до будь-якої слави ще далеко. Там потрібно ще вирішити чимало приземлених проблем, як от розчистка від лісових заростей чи відведення лінії електропередач, яка заважає «маршрутам» планеристів. Із коштами зараз дуже сутужно, однак організатори повні ентузіазму і готові докласти всіх необхідних зусиль. І якщо все вийде, як задумано, українській Федерації парапланеризму більше не доведеться проводити чемпіонати на територіях інших держав.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути