chrome firefox opera safari iexplorer

Що чекає українців в новий опалювальний сезон?

10 березня 2015 о 17:50

Тиждень, що минув, відзначився для українців не дуже приємною новиною – в Україні зростуть тарифи на централізоване опалення. Таке рішення 3 березня на засіданні, в рамках Меморандуму України та МВФ, прийняла Національна Комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Так, з 1 квітня ціни на тепло підвищать на 71,8%. Тобто до 537,2 грн за Гкал.

«В результаті проведеної роботи з коригування тарифів на теплову енергію середньозважений тариф на теплову енергію для потреб населення зріс на 71,8 % і склав 537,2 грн за Гкал без ПДВ», — заявили в НКРЕКП. У регуляторі зазначають, що даний тариф покриває 100% витрат на виробництво теплової енергії, повідомляє vsemisto.

Одразу після оголошення про підняття тарифів на опалення, уряд заявив, що змінив Правила надання населенню послуг з газопостачання. Кабмін встановив строки опалювального періоду — з 1 жовтня по 30 квітня включно. Раніше він тривав з 15 жовтня по 15 квітня. Тобто, наразі українцям доведеться платити за опалення не лише більше, але й довше. Відповідні правки до Правил закріплені постановою Кабінету міністрів №74 від 2 березня, опублікованою у вівторок. Нинішня редакція Правил містить лише визначення міжопалювального періоду: «період між завершенням опалювального періоду та початком наступного», тоді як в новій редакції це «період з 1 травня по 30 вересня включно». Окрім того, що період опалювального сезону збільшений на місяць, новими поправками заборонено одному підприємству здійснювати як поставки, так і розподіл природного газу.

Також, Міністерство енергетики й вугільної промисловості консультується з експертами про можливість зміни граничної температури для початку й завершення опалювального сезону. Про це сказав Міністр енергетики й вугільної промисловості Володимир Демчишин.

«На даний момент ми консультуємося з технічними фахівцями, чи можна понизити цей температурний режим без негативних наслідків для споживачів, населення», — сказав він.

Пан Демчишин зазначив, що якщо консультації покажуть, що зміна даного температурного режиму з нинішніх +8 градусів до +6 не матиме негативних наслідків для споживачів, то Міненерго може ініціювати подібні зміни. Міністр додав, що Міненерго планує ініціювати ухвалення рішення Кабміном про рекомендацію деяким регіонам, зокрема, на півдні України, про необхідність припинення опалювального сезону у зв'язку з теплою погодою.

Пізніше Міненерго прокоментувало зміни в «правила» початку та закінчення опалювального сезону. У відомстві кажуть, що продовження опалювального періоду до 1 травня означає збільшення періоду застосування пільгової ціни на опалення для населення.

«Урядовим рішенням збільшено не опалювальний період, а період застосування пільгової ціни на опалення в розмірі 3600 гривень за тис. куб м», – повідомив Володимир Демчишин.

Міністр зазначив, що споживачі платитимуть упродовж 12 місяців – саме на такий період буде розбито плату за теплопостачання: «На 12 місяців розбивається оплата. Це буде середньоарифметична сума з подальшим коригуванням. Повертаємося до тієї системи, яка існувала раніше».

Водночас він наголосив, що всі малозабезпечені родини, які потребують допомоги в оплаті за комунальні послуги, отримуватимуть субсидії від держави. Для цього Міністерством соціальної політики розроблено новий, значно спрощений, механізм надання субсидій населенню. До речі, читайте роз’яснення — як отримати субсидію на комунальні послуги за спрощеною процедурою.

Примітно, що на тижні, що минає, Верховна Рада прийняла ряд «газових» проектів закону. Нардепи прийняли у першому читанні законопроект №2214 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Зокрема, на думку уряду, проект Закону дозволить врегулювати питання співвідношення повноважень Компанії, 100% акцій якої належать державі, щодо захисту економічної та енергетичної безпеки, та важелів впливу для стягнення заборгованості, створить умови для стягнення заборгованості споживачів за використаний природний газ та запобігання її утворенню в майбутньому.

Крім цього, урядовий документ пропонує зменшити навантаження на Державний бюджет України в частині відшкодування «Нафтогазу» складової за імпортований природний газ, забезпечивши стягнення заборгованості перед НАКом за спожитий природний газ.

Окрім того, Верховна Рада у першому читання прийняла проект Закону № 2250 «Про ринок газу в Україні». Документ передбачає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу; створення нормативної бази діяльності на ринку природного газу; забезпечення недискримінаційного доступу до ринку природного газу його суб’єктів та всіх споживачів.

Створення в Україні повноцінного ринку природного газу законопроект пропонує на засадах вільної конкуренції із належним рівнем захисту споживачів (зокрема, тих категорій споживачів, які потребують особливого захисту), надійності енергопостачання та здатного до інтеграції з ринками природного газу сторін Енергетичного Співтовариства, в тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу.

Примітно, що Верховна Рада відмовила уряду в праві контролювати енергетичний ринок на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Депутати не підтримали законопроект №2182 «Про електроенергетику» щодо особливостей регулювання відносин у сфері енергетики на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження. Для прийняття цього документу не вистачило 10 голосів народних обранців.

Цей документ пропонував дати право уряду контролювати ринок електроенергетики країни. А саме надати повноваження встановлювати особливості регулювання правових, економічних та організаційних відносин, пов'язаних з продажем електричної енергії з оптового ринку електричної енергії на територію, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Тож Кабмін не зможе регулювати виробництво, передачу, розподіл, постачання, придбання та продаж електричної енергії на тимчасово неконтрольованих територіях.

Джерело: vsemisto-if.info
Розділи: Суспільство

27 лютого

Інші дати
День пам’яті Івана Богуна
(бл. 1618, с.Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) - український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв'язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Володимир Філатов
(1875, с.Михайлівка, Росія – 1956) - видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
Розгорнути
Народився Петро Нестеров
(1887, м. Нижній Новгород, Росія - 1914) - російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої "петлі Нестерова". Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
Розгорнути