chrome firefox opera safari iexplorer

Пенсії за новими правилами: накопичувальна система

07 травня 2015 о 09:12

Якими будуть внески українців після старту накопичувальної пенсійної системи, розповів міністр соціальної політики Павло Розенко під час селекторної наради з керівниками регіональних управлінь Пенсійного фонду України.

З його слів, обов’язковому страхуванню в накопичувальній пенсійній системі підлягатимуть громадяни віком до 35 років. Також у цій системі передбачена добровільна участь українців віком від 36 до 55 років, — повідомляє «Укрінформ».

Павло Розенко наголосив, що українська влада планує запровадити накопичувальну пенсійну систему з 1 січня 2017 року.

Нагадаємо, 29 квітня Уряд погодив пакет законопроектів, які передбачають запровадження нової пенсійної системи, та скерував його до Верховної Ради для розгляду на наступному сесійному тижні.

«Ми пропонуємо, щоб накопичувальна система стартувала з 1 січня 2017 року. Нам потрібен час для підготовчого етапу впровадження пенсійної системи, для створення накопичувального фонду. Розвиток і впровадження такої системи можливі тільки на старті зростання економіки і зарплат. Ми сподіваємось, що якраз 1 січня 2017 року економіка України піде в своє зростання», — сказав Розенко.

Передбачається, що в 2017 році ставка внеску становитиме 2% і кожного наступного року вона збільшуватиметься на 1%, до досягнення 7% у 2022 році, у подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним.

«Обов’язково накопичувальна система буде діяти для осіб до 35-річного віку, але також люди від 35 до 55 років можуть на добровільній основі також брати участь в накопичувальній системі. ставка внеску буде зростати поступово: 2% в 2017 році і 7% через 5 років у 2022 році», — розповів Розенко і додав, що буде зменшено навантаження на роботодавця.

«Держава гарантує контроль та безпеку збереження коштів накопичувальної системи», — зазначив він і додав, що через пенсійний фонд буде створено накопичувальний пенсійний фонд, рада цього фонду буде формуватися урядом.

«Для людей, старших 35 років, ми зберігаємо всі умови пільгового виходу на пенсію, але люди, молодші 35 років, які працюють на цих професіях, будуть переводитися в накопичувальний рівень за рахунок того, що держава буде платити за них певну частину їхніх внесків, яку зараз платимо в пенсійний фонд», — сказав Розенко.

У свою чергу прем’єр Арсеній Яценюк підтримав цей законопроект.

«Наш законопроект передбачає гарантії державі по накопичувальній системі. Тобто кожен, хто сплачує додатковий внесок і накопичує собі кошти на старість, отримує 100% державну гарантію, що ті кошти не тільки будуть збережені, а й будуть примножені, бо одразу стають ще одним чинником розвитку української економіки і будуть вкладені в українську економіку і створення нових робочих місць», — сказав Яценюк.

«А потім, коли людина вийде на пенсію, вона отримає два джерела – перше це стандартна система, яка сьогодні існує, і додаткове джерело — через накопичувальну систему і через роботу фондів, під гарантією держави. Це дасть можливість отримати справедливішу європейську пенсію. Процес нешвидкий, але ми його запустимо і протягом кількох років доведемо до того, щоб змінити рівень пенсійного забезпечення громадян», — сказав Яценюк.