chrome firefox opera safari iexplorer

Росія (Володимир Путін) та Зімбабве (Роберт Мугабе) — навіки разом!

13 травня 2015 о 10:27

Завершилась історія з парадом в Москві на честь 70-річчя Перемоги, і сьогодні є можливість проаналізувати, хто ж увійшов до кола друзів Володимира Путіна та в який спосіб ці друзі аргументували свою підтримку сьогоднішній політиці Росії та її президенту.

Нагадаємо, першим тестом на виявлення друзів окупаційної політики Росії стало голосування країн-членів ООН стосовно підтримки територіальної цілісності України та, відповідно, засудження окупації Криму Росією. Тоді до кола друзів Росії потрапили 10 країн: Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, Нікарагуа, КНДР, Судан, Сирія, Венесуела, Зімбабве.

Цікаво, що по завершенню святкування 9 Травня у Москві, до цих пір ніхто не може достеменно сформулювати точної кількості держав, які приїхали підтримали Путіна, оскільки на параді деякі країни були представлені не представницькими делегаціями, які не очолювались керівництвом держав.

Загалом, офіційні повідомлення говорять про «представників і лідерів» 27 країн, до яких зарахували і невизнані світом Південну Осетію, Абхазію тощо. Також додають, що «у тому числі — президенти країн-членів ЄС Кіпру і Чехії, прем'єр-міністр Словаччини та президент Сербії». Щоправда, останні троє не прийшли на військовий парад на Червоній площі, проте відвідали урочистий прийом у Кремлі.

Насправді, на рівні вищого керівництва країн світове представництво на параді в Москві було надмалим. Але значно цікавіше подивитися на мотивацію тих керівників держав, які прибули до Путіна. В основному, судячи з виступів, їх об’єднує дві речі: ненависть до Сполучених Штатів Америки чи європейських країн та прагматичні цілі отримання певних економічних дивідендів.

Так, скажімо, Президент Чехії Мілош Земан подякував Путіну за те, що той 15 років тому допоміг йому з поверненням кредиту. Цитуємо Мілоша Земана мовою оригіналу з офіційного сайту Президента Росії: «…что касается экономических интересов, они очень простые. Не знаю, помните ли Вы нашу первую встречу 15 лет назад – я к Вам пришёл как к премьер-министру. Я уже выполнял практически все политические функции, только никогда не был мэром. Я Вам сказал: есть у нас детальная проблема. Вы сказали: не существует деталей. И мы тогда ещё говорили о газопроводе где?то на Камчатке. Это была проблема с неоплаченным кредитом. И Вы решили эту проблему в течение 14 дней. Поздравляю Вас…»

Президент ПАР Джейкоб Зума сказав, що зібралися справжні друзі і очікують, що вони відповідним чином будуть взаємовигідно співпрацювати: «Это очевидно: здесь собрались хорошие друзья. А для Южной Африки это особенно значимый день, учитывая и историю отношений России и ЮАР, и наши отношения сейчас, и наше стремление развивать двусторонние отношения в будущем…»

Але найбільш показовим був приїзд Президента Зімбабве Роберта Мугабе, який займає найвищі позиції в рейтингу диктаторів сучасності. Як відомо, він вже 35 років очолює Зімбабве (прем'єр-міністр з 1980 і президент з 1987 року), звинувачується в етнічних чистках, знищенні опозиції, найвищої у світі інфляції тощо. Останній скандал за його участі був пов’язаний з тим, що він на своє 91-річчя підготував святкування на 20 тисяч людей і замовив для приготування страв окрім буйволів, антилоп і лева, 27 слонів з Китаю, чим викликав обурення захисників природи…

Виступ Роберта Мугабе в Москві є найбільш показовим, щоб зрозуміти логіку і дух людей, які прибули на парад до Дня Перемоги: «…Советский Союз распался, это правда, однако Россия сумела выстоять, она является ядром Советского Союза и сумела выстоять перед натиском Соединенных Штатов Америки и Европы – они ввели против вас санкции.

Нам когда?то тоже пришлось бороться с британским империализмом, нам требовалось вернуть назад наши земли от британских фермеров. Когда мы преуспели в этом начинании, Соединенные Штаты Америки, Европа и Британия, конечно же, ввели против нас санкции.

Вы боретесь с санкциями, и мы тоже, и вершиной этой империалистической пирамиды являются Соединенные Штаты Америки, за ними следует Европа. И это причина, по которой мы должны работать вместе, поэтому вчера нам было так приятно наблюдать все это действо – это возрождение России».

Власне, присутність Р. Мугабе, його виступ і те, що сьогодні на сайті Президента Росії повідомлення про зустріч із Президентом Зімбабве знаходиться на почесному місці, є серйозним свідченням «високих відносин» авторитетного диктатора і диктатора-початківця, які домовились про співпрацю.

Так і хочеться сказати: Росія (Володимир Путін) та Зімбабве (Роберт Мугабе) — навіки разом!

Микола Томенко, народний депутат України

13 серпня

Інші дати
13 серпня відзначають:
  • Всесвітній день шульги
Розгорнути
Народився Володимир Заболотний
(1898, с. Карань, Київська область – 1962) – український архітектор, засновник і президент Академії архітектури України, автор проекту будинку Верховної Ради України.
Розгорнути
Народився Олександр Кістяківський
(1904, с. Хатки, Полтавська область – 1983)видатний український біолог, орнітолог. Автор праць «Фауна України», «Визначник птахів УРСР».
Запахла осінь в'ялим тютюном, Та яблуками, та тонким туманом, — І свіжі айстри над піском рум'яним Зорюють за одчиненим вікном. У травах коник, як зелений гном, На скрипку грає. І пощо ж весна нам, Коли ми тихі та дозрілі станем І вкриє мудрість голову сріблом? (Максим Рильський)
Розгорнути