chrome firefox opera safari iexplorer

Росія (Володимир Путін) та Зімбабве (Роберт Мугабе) — навіки разом!

13 травня 2015 о 10:27

Завершилась історія з парадом в Москві на честь 70-річчя Перемоги, і сьогодні є можливість проаналізувати, хто ж увійшов до кола друзів Володимира Путіна та в який спосіб ці друзі аргументували свою підтримку сьогоднішній політиці Росії та її президенту.

Нагадаємо, першим тестом на виявлення друзів окупаційної політики Росії стало голосування країн-членів ООН стосовно підтримки територіальної цілісності України та, відповідно, засудження окупації Криму Росією. Тоді до кола друзів Росії потрапили 10 країн: Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, Нікарагуа, КНДР, Судан, Сирія, Венесуела, Зімбабве.

Цікаво, що по завершенню святкування 9 Травня у Москві, до цих пір ніхто не може достеменно сформулювати точної кількості держав, які приїхали підтримали Путіна, оскільки на параді деякі країни були представлені не представницькими делегаціями, які не очолювались керівництвом держав.

Загалом, офіційні повідомлення говорять про «представників і лідерів» 27 країн, до яких зарахували і невизнані світом Південну Осетію, Абхазію тощо. Також додають, що «у тому числі — президенти країн-членів ЄС Кіпру і Чехії, прем'єр-міністр Словаччини та президент Сербії». Щоправда, останні троє не прийшли на військовий парад на Червоній площі, проте відвідали урочистий прийом у Кремлі.

Насправді, на рівні вищого керівництва країн світове представництво на параді в Москві було надмалим. Але значно цікавіше подивитися на мотивацію тих керівників держав, які прибули до Путіна. В основному, судячи з виступів, їх об’єднує дві речі: ненависть до Сполучених Штатів Америки чи європейських країн та прагматичні цілі отримання певних економічних дивідендів.

Так, скажімо, Президент Чехії Мілош Земан подякував Путіну за те, що той 15 років тому допоміг йому з поверненням кредиту. Цитуємо Мілоша Земана мовою оригіналу з офіційного сайту Президента Росії: «…что касается экономических интересов, они очень простые. Не знаю, помните ли Вы нашу первую встречу 15 лет назад – я к Вам пришёл как к премьер-министру. Я уже выполнял практически все политические функции, только никогда не был мэром. Я Вам сказал: есть у нас детальная проблема. Вы сказали: не существует деталей. И мы тогда ещё говорили о газопроводе где?то на Камчатке. Это была проблема с неоплаченным кредитом. И Вы решили эту проблему в течение 14 дней. Поздравляю Вас…»

Президент ПАР Джейкоб Зума сказав, що зібралися справжні друзі і очікують, що вони відповідним чином будуть взаємовигідно співпрацювати: «Это очевидно: здесь собрались хорошие друзья. А для Южной Африки это особенно значимый день, учитывая и историю отношений России и ЮАР, и наши отношения сейчас, и наше стремление развивать двусторонние отношения в будущем…»

Але найбільш показовим був приїзд Президента Зімбабве Роберта Мугабе, який займає найвищі позиції в рейтингу диктаторів сучасності. Як відомо, він вже 35 років очолює Зімбабве (прем'єр-міністр з 1980 і президент з 1987 року), звинувачується в етнічних чистках, знищенні опозиції, найвищої у світі інфляції тощо. Останній скандал за його участі був пов’язаний з тим, що він на своє 91-річчя підготував святкування на 20 тисяч людей і замовив для приготування страв окрім буйволів, антилоп і лева, 27 слонів з Китаю, чим викликав обурення захисників природи…

Виступ Роберта Мугабе в Москві є найбільш показовим, щоб зрозуміти логіку і дух людей, які прибули на парад до Дня Перемоги: «…Советский Союз распался, это правда, однако Россия сумела выстоять, она является ядром Советского Союза и сумела выстоять перед натиском Соединенных Штатов Америки и Европы – они ввели против вас санкции.

Нам когда?то тоже пришлось бороться с британским империализмом, нам требовалось вернуть назад наши земли от британских фермеров. Когда мы преуспели в этом начинании, Соединенные Штаты Америки, Европа и Британия, конечно же, ввели против нас санкции.

Вы боретесь с санкциями, и мы тоже, и вершиной этой империалистической пирамиды являются Соединенные Штаты Америки, за ними следует Европа. И это причина, по которой мы должны работать вместе, поэтому вчера нам было так приятно наблюдать все это действо – это возрождение России».

Власне, присутність Р. Мугабе, його виступ і те, що сьогодні на сайті Президента Росії повідомлення про зустріч із Президентом Зімбабве знаходиться на почесному місці, є серйозним свідченням «високих відносин» авторитетного диктатора і диктатора-початківця, які домовились про співпрацю.

Так і хочеться сказати: Росія (Володимир Путін) та Зімбабве (Роберт Мугабе) — навіки разом!

Микола Томенко, народний депутат України

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути