chrome firefox opera safari iexplorer

Українці не вірять у чистоту вітчизняних пляжів – опитування

08 червня 2015 о 12:00

Громадяни готуються до купального сезону. Влада, в свою чергу, теж заявляє про підготовку та перевірку санітарного стану пляжів. Однак, українці вважають вітчизняні пляжі брудними і не ймуть віри навіть санітарним паспортам берегових територій.

Міста та села України розпочали підготовку до купального сезону. Найважливішим, а подекуди і болючим, залишається питання чистоти пляжів та їх відповідності санітарним нормам.

Як зазначається у наказі Міністерства з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (з доповненнями) «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об'єктах України»,  пляж — земельна ділянка берегової території, яка прилягає до водного об'єкта та призначена для масового відпочинку людей. А паспорт пляжу — документ, що засвідчує придатність пляжу до експлуатації.

Крім цього, у Правилах передбачено: щороку перед початком купального сезону дно акваторії, відведене для купання людей, має бути обстежене водолазним підрозділом аварійно-рятувальної служби і очищене від сторонніх предметів. Замовнику видається паспорт пляжу з такими документами:

паспорт підводної частини акваторії пляжу;

акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу;

карта виміру глибин дна акваторії пляжу;

акт про усунення перешкод з дна акваторії пляжу.

Однак, крім цього, часто українські пляжі страждають не лише від бруду, а й від забудовників, які зводять споруди на кожному кроці. Тож, цьогоріч парламентарі вирішили все ж залишити пляжі для відпочинку, а не будівництва.

Так, Верховна Рада прийняла за основу законопроект №1107 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу  громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування». Документ передбачає гарантування громадянам безперешкодного і безоплатного  доступу до узбережжя морів, річок, озер тощо.

Крім того, проект Закону  пропонує заборонити влаштовувати огорожі (або інші конструкції, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів) на прибережних захисних смугах.

«Прийняття закону сприятиме створенню належних  цивілізованих умов для здійснення громадянами загального водокористування, усунення зловживань правом користування прибережними захисними смугами та пляжними зонами з боку юридичних та фізичних осіб, яким надано це право», – йдеться в пояснювальній записці.

Однак, у столиці, провівши підготовку до купального сезону, було заборонено купатися у низці водойм. А саме у 34. Паспорти отримали 11 столичних пляжів.

Тож, з наближенням купального сезону «Україна Комунальна» запитала у своїх читачів: «Чи має для них значення наявність санітарного паспорту пляжу?».

Відповідне опитування проводилось на сторінках інформаційного агентства в період з 25 травня по 1 червня.

Згідно з результатами опитування, більшість респондентів  – 51% не зважають на наявність паспорту у пляжу, адже вважають, що всі берегові території брудні. Ще 39% навпаки, вважають, що відпочинок на пляжі, який не має паспорту шкідливий для здоров`я. І 10% опитаних українців віддають перевагу басейнам та відпочинку за кордоном.

 

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути