chrome firefox opera safari iexplorer

Встигнути до відпустки: кращі виставки початку літа

09 червня 2015 о 11:00

Виставка графіки Якова Гніздовського

Національний художній музей України

До 5 липня триватиме не просто виставка, а справжня подія у культурному житті столиці. Національний художній музей України зібрав найбільшу експозицію графіки видатного українця, який на власному прикладі довів, що талант і старанність – це справді шлях до успіху. Роботи Якова Гніздовського складаються з унікальної техніки, його власної життєвої філософії, символів та легкої іронії. Яка може бути ідея у корові з довгими віями чи капусті? Актуальна для людини, що після рідної мальовничої Галичини та затишної Європи раптом опинилася у кам’яних джунглях Нью-Йорка. Гніздовський відчував тугу за тваринами, квітами, деревами. Тому шукав своїх моделей серед мешканців зоопарку. А ще мріяв створити серію робіт із портретами дерев. Його тонкі, наче з мережева, роботи можна розглядати годинами. А головне – від них іде світло, яке надихає і робить щасливим. Перевірено!

«На межі»

PinchukArtCentre

Одна з найбільш неоднозначних виставок у PinchukArtCentre за останній час. Ще на прес-конференції заступник арт-директора Бйорн Гельдхоф зауважував, що без провокації не обійдеться. Власне, вся експозиція і стала однією великою провокацією, викликом уже кільком поколінням, які встигли вирости з іншим мистецтвом. Чи готові ті, хто не писали через трафарет, не стежили за кримінальними хроніками 1990-х, сприймати прямі, лобові атаки висловлювань митців, що вже встигли стати класиками? Перелякані очі світських левиць на відкритті виставки, захоплення молодих художників тим, як метри втілювали свої ідеї, і безліч роздумів на тему того, що мистецтво не зобов’язане викликати тільки позитивні враження – лише верхівка айсберга, який з легкістю розіб’є, наче «Титанік», спокій і небажання думати кожного, хто відвідає виставку «На межі». Критичний реалізм – він такий, не для слабкодухих.

«Тихий проект». Анна Миронова

Щербенко Арт Центр

З 10 червня до 10 липня у Щербенко Арт Центрі діятиме виставка Анни Миронової «Тихий проект». Знаючи концептуальність художниці та не випадковість вибору Щербенко Арт Центру, можна сміливо передбачити, що виставка цілком виправдає всі обіцянки прес-релізів. Мінімалізм, пошук прихованих сенсів, повне розчинення свідомості, взаємодія з простором, спокій – те, що треба тим, хто втомився від робочого ритму та одвічної біганини великого міста. Малюнки олівцем як вираження складного за допомогою простого, штрихування як емоційне, чуттєве забарвлення. Сама Анна Миронова зазначає, що «білий аркуш паперу повертає погляд та думки назад. Заштрихована ж поверхня вкриває цю інтимну конкретику, і тільки ледве пульсуюча зовнішність  видає приховані переживання». Звучить красиво і концептуально. Виглядати буде так само.

«Межа». Павло Маков

«Я Галерея»

Чи варто писати про те, що Павло Маков – фігура знакова для сучасного українського мистецтва. Кожна його робота містить таку концентрацію смислів та філософських тонкощів, що без прагнення дізнатися ще більше, копнути глибше не обійтися. Мистецтво на межі – сприйняття, часу, творчості художника, його спілкування з усіма іншими – і нами також. Офорти Макова ніби відтворюють відбитки пальців. Але їхня неповторність не у малюнку шкіри, а у садах, що раптом проростають, перетворюючись на лабіринт. За концепцією автора, виставка є своєрідним «етнографічним дослідженням» людей. Долаючи зайві думки, все більше заплутуючись у смугах дерев, можна віднайти щастя. Питання лише у відкритості глядача та довірі до митця, який кличе у непросту, але цікаву подорож. Виставка діє до 29 липня.

«Мотиви та мотивації». Юрій Сівірін

Арт-простір Bereznitsky Aesthetics

Припустимо, що якось до 21 липня хтось, перебуваючи у думках про відпустку, візьме й заверне на Воздвиженку. Фланерство легко перейде в ознайомлення із сучасним мистецтвом, якщо не просто роздивлятися будівлі, а й заходити в місцеві галереї. Наприклад, Bereznitsky Aesthetics, де саме до 21 липня працює виставка живопису Юрія Сівіріна «Мотиви та мотивації». Тут на вас чекає перевірка на почуття гумору, обізнаність в історії арту, готовність сприймати порушені художником теми етичності у передачі інформації, власних думок та емоцій. Картини-ребуси неодмінно викличуть реакцію, діапазон якої коливатиметься від усмішки до обурення. Комусь стане прикро за майстрів минулого, наприклад, Івана Шишкіна чи Пабло Пікассо, комусь весело, бо має ж бути місце і цьому, комусь – просто цікаво, бо виставка «Мотиви та мотивації» − саме той випадок, коли за дещо легковажним зовнішнім ховається неабиякий внутрішній зміст.

Джерело: cultprostir
Розділи: Новини культури

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути