chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 липня українцям дозволили замінювати ЖЕКи на ОСББ

01 липня 2015 о 14:35

Закон № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», що дозволяє мешканцям передавати всі функції управління багатоквартирним будинком об'єднанню співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), або всі чи частину таких функцій на договірній основі керуючому, набув чинності у вівторок, 1 липня.

Закон також встановлює правовий статус ОСББ як непідприємницького товариства, змінює принципи утворення ОСББ і регулює компетенцію зборів співвласників багатоквартирного будинку та їх обов'язки, а також порядок прийняття ними рішень з управління будинком.

Як пише «Інтерфакс-Україна», відповідно до закону, рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники, яким належить сумарно понад 75% квартир і нежитлових приміщень від загальної площі усіх квартир і приміщень багатоквартирного будинку.

Разом з тим закон встановлює, що у випадку, коли одна особа є власником понад 50% загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, рішення приймається кількістю голосів співвласників будинку – при голосуванні за нього понад 75% загальної кількості співвласників.

При цьому винятки у визначенні відсотка голосів для прийняття рішення становлять питання визначення керуючого та уповноваженого співвласників щодо укладення з ним відповідного договору: рішення вважається прийнятим при голосуванні за нього понад 50% власників квартир та нежитлових приміщень або загальної кількості співвласників багатоквартирного будинку.

Відповідно до закону, права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі і споруди та його прибудинкова територія, віднесені до загального майна багатоквартирного будинку.

У той же час законом вводиться правовий режим права спільної сумісної власності або права постійного користування щодо земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний будинок.

Законом також визначаються особливості здійснення права спільної власності щодо спільного майна багатоквартирного будинку: таке майно не може бути поділене між співвласниками.

8 червня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який Верховна Рада прийняла 14 травня 2015.

За оцінкою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, зазначений закон знищує монополію житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО) в частині управління багатоквартирним будинком, оскільки мешканці зможуть самостійно управляти будинком шляхом створення ОСББ або передачі таких функцій керуючому.

При цьому в Мінрегіоні та комітеті Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства вважають, що зазначений закон дозволить мешканцям стати ефективними власниками поряд з порядОСББ та житлово-будівельними кооперативами (ЖБК).

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Суспільство

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути