chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явився ще один центр допомоги переселенцям

03 серпня 2015 о 12:02

У Києві розпочав роботу Центр консультаційної допомоги для переселенців. Цю ідею втілила ініціатива «Відновлення Донбасу». Центр спрямований на безкоштовну допомогу та підтримку усіх осіб, що змушені були покинути своїй домівки через бойові дії. Волонтери надаватимуть інформаційну підтримку, допомогу у вирішенні соціальних питань та юридичні консультації.

Центр почав приймати відвідувачів вчора, але перші охочі скористатися допомогою приходили сюди ще чотири дні тому, коли у офісі тривали ремонтні роботи. Усім їм порадили звернутися на гарячу лінію допомоги, яка запрацювала місяць тому, а у разі потреби, відвідати центр після відкриття.

Пані Віра з Донецька почула оголошення про відкриття центру допомоги по радіо і вирішила не відкладати похід.

«У нас з чоловіком є кілька питань до юриста щодо продовження нарахування допомоги, тому і прийшла. У Києві ми з минулої осені. У нас є хороші друзі, які допомогли тут влаштуватися. Взагалі, дуже хочемо повернутися додому, там наші будинки, родичі, але поки немає такої змоги».

Кошти на оренду офісу виділили меценати, усі спеціалісти працюють у ньому на волонтерських засадах. Поки тут надають лише юридичну допомогу, але згодом пропонуватимуть і послуги з працевлаштування, психологічну та гуманітарну допомогу.

«Я працюю в громадській організації з квітня і якось зрозуміла, що з площини віртуального спілкування з людьми, консультацій в режимі он-лайн потрібно переходити до реального життя. — розповідає організатор проекту, керівник громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва. — Ми поетапно йшли до цього, і нарешті отримали таку можливість. Зараз ви бачите перший крок введення нашої ініціативи. Поки ми відпрацьовуємо інформаційну, консультаційну допомогу і супроводжуємо вимушених переселенців у різноманітних соціальних програмах. З вересня плануємо розпочати медичні консультації, налагодимо роботу з психологами, почнемо допомагати з оподаткуванням. Також згодом будемо вирішувати питання з працевлаштування та, можливо, гуманітарною допомогою. Ми не будемо постачати їжу та одяг, у Києві вже є два центри, які виконують таку ж роботу. Свою увагу в гуманітарному аспекті хочемо зосередити на предметах медичного призначення».

Для того, щоб отримати допомогу у центрі, необхідно надати паспорт та довідку про те, що особа є вимушеним переселенцем. Якщо ж такої довідки немає, волонтери допоможуть її зробити.

Адреса центру: Київ, Повітрофлотський проспект 21/2. Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9.00 до 18.00.

Джерело: День
Розділи: Суспільство

3 грудня

Інші дати
Народився Григорій Сковорода
(1722, с. Чорнухи, Полтавська область - 1794) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог
"Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю" (Григорій Сковорода)
Розгорнути
Народився Степан Рудницький
(1877, м.Перемишль, Польща – 1937) - український географ і картограф, академік. Основоположник української політичної та військової географії.
Розгорнути
Народився Михайло Кошкін
(1898, Росія – 1940) - український радянський конструктор-танкобудівник, начальник конструкторського бюро танкобудування Харківського заводу, в якому створили славетний танк Т-34.
Розгорнути
Народився Андрій Головко
(1897, с. Юрки Полтавської обл. - 1972), - український письменник. Автор п'єс, сценаріїв, збірок оповідань, повістей та романів "Можу", "Бур'ян", "Мати", "Артем Гармаш" та ін.
Розгорнути