chrome firefox opera safari iexplorer

У луцькій пам'ятці національного значення облаштовують кафе

10 листопада 2015 о 14:12

Управління культури обласної державної адміністрації надіслало інформацію щодо монастиря бернардинів у Луцьку. Так, згідно з відповіддю, про жодні реконструкції та ремонти, як і суборенду приміщення управлінню невідомо.

Лист від управління культури, адресований Комітету захисту національної спадщини оприлюднив на своїй сторінці луцький краєзнавець Ігор Левчук, повідомляють Волинські новини.

Нагадаємо, в пам’ятці національного значення — монастирі бернардинів облаштовують чергове кафе. Вчора, 9 листопада, для ремонту в монастирських келій 17 століття привезли бетон.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000 № 1805-III, об’єктом культурної спадщини є визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти (об'єкти підводної культурної та археологічної спадщини), інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність. Пам'яткою культурної спадщини визнається об'єкт, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Найперше, що необхідно знати про пам’ятки (їх частини) – вони можуть бути відчужені, а також передані у володіння, користування чи управління іншій особі тільки за наявності погодження відповідного органу охорони культурної спадщини. Без такого погодження їх відчуження забороняється (ч. 1 -2 ст. 18 Закону).

Центральним органом у сфері охорони культурної спадщини є Міністерство культури України, якебезпосередньо курує пам’ятки національного значення. Пам’ятками місцевого значення завідують управління (відділи) охорони культурної спадщини обласних (міських, районних) державних адміністрацій, міських (сільських, селищних) рад.

В управлінні культури облдержадміністрації кажуть, що про погодження будь-яких ремонтних робіт їм невідомо.

Управління не має в своємурозпорядженні копій погоджень центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини на проведення робіт на пам’ятках.

Управління не має в своєму розпорядженні копій дозволів на проведення земляних робіт і погоджень археологів на їх проведення в охоронній зоні пам’яток і в них безпосередньо.

Управління наразі не має у своєму розпорядженні діючих охоронних договорів на зазначені пам’ятки. Оскільки відповідно до пункту 2 Порядку укладення охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщина, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001року № 1768, власник пам’ятки чи її частини або уповноважений ним орган (особа), користувач зобов'язаний укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини, яким у цьому випадку є управління культури Луцької міської ради.

Орган охорони культурної спадщини Луцької міської ради — управління культури не інформував управління культури облдержадміністрації про проведення робіт на цих пам’ятках та про можливі порушення при їх проведенні.

Управлінню невідомо, ким проводяться ці роботи. Управління не має в своєму розпорядженні копій ліцензії на проведення цих робіт на пам’ятках.

Для отримання інформації, якою не володіє управління культури облдержадміністрації, у відповідності до ч.З ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ваш запит надісланий належним розпорядникам інформації управлінню культури Луцької міської ради, Канцелярії Митрополита Луцького і Волинського У ПІД КП та Дочірньому підприємству «Волинські старожитності» Державного підприємства НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України, ідеться у відповіді.

Додамо, що в Луцькій міській раді про реконструкцію пам’ятки національного значення знають. Причому, знають і про те, що жодних дозволів на реконструкцію ніхто не давав, але зупиняти роботи ніхто не збирається.

«Ми в курсі. Я так розумію, що там йдуть ремонтні роботи з відновлення гідроізоляції. А також облаштовується нове кафе. Уже друге. Дозволів жодних немає», — свого часу зауважував головний художник міста Ярослав Матвіїв.

До слова, згідно з планом детальної забудови Театрального майдану, в приміщенні монастиря розташована лише бібліотека для юнацтва. Хоча насправді бібліотека займає там невелику частину приміщень. Нині в келіях — чимало магазинів, офісів та кафе, в яких замінювали і вікна, і двері.

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути