chrome firefox opera safari iexplorer

У 2015 році українці більше ходили в кіно

20 січня 2016 о 09:45

У 2015 році касові збори в Україні встановили рекорд. У гривні виторг зріс приблизно на третину, а кількість проданих квитків збільшилася на 8,8%, підрахували аналітики медіа-консалтингової компанії.

За період з 1 січня по 27 грудня 2015 касові збори фільмів в українських кінотеатрах склали 1,2 млрд або майже $546 млн. У цей період відбулися прем'єри 292 фільмів. Крім того, дистриб'ютори випустили в прокат 19 тематичних добірок короткометражних і повнометражних картин. Таким чином, у порівнянні з попереднім роком загальна кількість релізів зменшилася.

У порівнянні з 2014 роком касові збори у гривні виросли на 31%. Це пов’язано із тим, що ціна квитків зросла з 47 гривень до 57 гривень у середньому за один квиток. Збільшилася також кількість проданих квитків — з 19,47 млн до 21,19 млн. У доларовому еквіваленті ринок зменшився на 32% з $8 млн до 5,5 млн. Це обумовлено тільки девальвацією гривні.

Проте прокатники вважають, що цифри не є точними, адже не всі дистриб’ютори повідомляють дані про всі релізи.

«МРМ» також повідомила, що найкасовішим торік став мультфільм «Посіпаки» (приблизно 45 млн). Зауважимо проте, що станом на 3 січня 2016 року, лідером став фільм «Зоряні війни: Пробудження сили», який  зібрав в українському прокаті 55,6 млн грн.

Найуспішнішим став дистриб’ютор обох картин, компанія B&H Film Distribution,яка показала українцям 40 фільмів, які зібрали 686 млн. 8 із 10 найкасовіших фільмів на український ринок вивела саме вона.

Це — «Зоряні війни: Пробудження сили» (55,6 млн), «Форсаж 7» (46 млн), «Монстри на канікулах 2» (44,8 млн), «Месники: Ера Альтрона» (39,7 млн), «Світ Юрського періоду» (39 млн), «Сьомий син» (24,5 млн), «50 відтінків сірого» (39,6 млн).

Другий за величиною прокатник — компанія Ukrainian Film Distribution (UFD) — за рік також випустила на екрани 40 фільмів. Їх загальна каса склала 260 млн. У десятку найкасовіших релізів минулого року потрапило 2 з них: «8 нових побачень» (26,3млн) та «Марсіанин» (34 млн).

Цьогоріч у прокат вийшло 23 українських фільма, проте жоден із них до чільної прокатної десятки не потрапив. Єдиною українською стрічкою, яка повернула вкладені у неї кошти після релізу в кінотеатрах, стала «Незламна», знята разом із Росією.

Нагадаємо, що 1 січня 2016 року завершилася дія пільги, яка визначала пільговий режим діяльності галузі кінематографії. Зокрема, пункт 13 підрозділу 2 «Перехідних положень» кодексу встановлював, що тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених та/або субтитрованих державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами). Це означає, що відтепер кінотеатри мають збільшити ціну на квитки на розмір ПДВ (на 20%).

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

14 липня

Інші дати
Народився Микола Корф
(1834, м. Харків - 1883) - педагог і просвітитель, почесний член Женевської академії наук та Петербурзького педагогічного товариства. Огранізатор початкових земських шкіл на Україні.
Розгорнути
Народився Мирослав Ірчан (Андрій Дмитрович Баб'юк)
(1897, с.П'ядики, Івано-Франківська область - 1937) — український письменник, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець. Автор п»єс «Бунтар», «Плацдарм», «Бувші люди», «Родина щіткарів» та ін.  
"…Могили Ваші розсіяні по всій широкій Україні. Це здорове зерно, з якого виросте наша свята воля. І прийде час, що посуне тисячами на Ваші могилки вільний народ і цілуватиме землю, що прикрила Вас, і сльозами буде зрошувати її… І дітям маленьким будуть Ваші могилки найвищою наукою …» (Мирослав Ірчан, посмертна згадка січовим стрільцям ).
Розгорнути