chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відкрилась унікальна виставка свічкових картин

29 січня 2016 о 09:00

У свічковій кав’ярні біля Домініканського собору відкрилась виставка унікальних свічкових картин «Свічка – більше, ніж світло».

Митці Львівської свічкової мануфактури презентували понад два десятки робіт, створених на основі парафіну та у різних техніках виконання. Експозиція триватиме до 1 березня. Вхід вільний!

Організатори виставки, Львівська свічкова мануфактура, вже не першим своїм проектом мають на меті показати, що свічка – більше, ніж світло. Вона має особливе значення впродовж всього життя людини, часто стає об’єктом декору інтер’єру, якоїсь важливої події. Крім того, за допомогою свічок можна створювати справжні витвори мистецтва.

Авторами картин, які представлені на виставці, є Ірина Полянська та Ірина Данилюк, художниці, які працюють у Львівській свічковій мануфактурі. За їхніми словами, парафін дуже складний матеріал, адже щоб отримати певний колір, недостатньо просто додати відповідний барвник. Річ у тім, що парафін під дією тепла чи холоду змінює свій колір, відтінок чи структуру. Тож художницям знадобилось чимало часу та терпіння, аби досягти бажаного результату.
«Ти не маєш права на помилку, — каже Ірина Данилюк. – Адже парафін дуже швидко застигає, у тебе є лише ця мить і тут ти маєш віддатись справі повністю.  Ми використовували не тільки гарячу техніку виконання, застосовували також і твердий парафін, втоплюючи його. Також у моїх роботах я парафін наносила і пензлем, що надало  зображенню цікавої об’ємної фактури».

Техніка малювання картин із парафіну нагадує енкаустику, у якій сполучною речовиною був віск. «Енкаустика свого часу була дуже поширена для малювання образів та портретів, але з часом її повністю витіснили олійні фарби. Ми вирішили спробувати щось нове і використали для малювання парафін.Для нас це дуже цікавий досвід, і, думаю, на цьому ми не зупинимося»,  — інтригує Ірина Полянська.
Нагадаємо, перша спробастворити свічкову картину відбулася в рамках Фестивалю свічок, що відбувся минулого року, 13-15 листопада. Під час заходу, відвідувачі могли спостерігати за процесом створення незвичних свічкових картин. Під час фестивалю було створено дві картини, одна з яких у гарячій техніці виконання, друга – у мозаїчній. Побачити ці роботи можна і сьогодні у Львівській свічковій мануфактурі (пл. Музейна, 1, 2-й пов.).

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути