chrome firefox opera safari iexplorer

У Петриківці в руїнах знайшли раритетні мальовки

29 лютого 2016 о 15:00

Раритетні петриківські мальовки знайшли на руїнах фабрики художнього розпису «Дружба» в селищі Петриківка, що на Дніпропетровщині.

Під час імпровізованої етнографічної експедиції Петриківкою молоді люди оглянули понівечену будівлю колишньої фабрики. Під завалами з цегли натрапили на стос зіжмаканого паперу. Це виявилися три роботи корифеїв петриківського розпису, які вважались втраченими, – дві мальовки Василя Соколенка та одна Андрія Пікуша, а також робота автора Мелюти (інформації про майстра не збереглось).
Твори петриківських художників датуються кінцем 60 – початком 70-х років минулого століття. Один з них присвячений 100-річчю з дня народження Лесі Українки, вважає Ігор Лісний.

«Мальовки Соколенка формату А5, одна з них наполовину розірвана, а мальовка Пікуша та Мелюти – формату А3. Всі мальовки в досить понівеченому стані. Адже зберігалися вони в купці цегли вперемішку зі сміттям. Усі так чи інакше пошкоджені, зі слідами плісняви, кольори вицвілі. Мистецька цінність цих розписів дуже висока: Пікуш та Соколенко – визнані майстри, тому місце цим мальовкам – у музеї. На фабриці ці мальовки виконували роль навчальних, адже висіли на стенді в музеї. Також було знайдено багато документів – рахунки, листи, листівки тощо. Всі папери дуже зіпсовані», – розповів Ігор Лісний.

За радянських часів на фабриці художнього розпису «Дружба» у Петриківці працювало близько півтисячі людей. Вони займалися художнім розписом сувенірів. Вироби експортували до 80 країн світу. У 2000-х роках підприємство припинило існування, будівля потрапила в приватні руки. А 2007-го року невідомі вирізали і вивезли ще вціліле металеве обладнання фабрики.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі