chrome firefox opera safari iexplorer

День святого Патрика-це свято ірландське, втім, в зелене одягається і Україна

17 березня 2016 о 10:14

Святий Патрик – покровитель Ірландії, зробив чимало, щоб у країні поширилося християнство. Зелений – символ свята. Колір здобув особливий статус завдяки ще одному атрибуту цього дня – трилиснику. З його допомогою святий пояснював людям триєдиність Бога.

Сьогодні не лише вшановують святого, а й висловлюють любов до Ірландії. Причому це роблять по всьому світу. У Нью-Йорку на честь свята проходить найбільший парад. У Чикаго місцеву річку зафарбовують натуральними барвниками, а політики вдягають краватки зеленого відтінку.

В Україні це свято зазвичай відзначають у автентичних ірландських пабах за кухлем пива. Також, безліч розваг та вечірок влаштовують самі ірландці для для ознайомлення з культурою країни.

Ірландська гвардія – підрозділ британської армії – отримує гілочки трилисника із рук королівської особи. Цього року їх вручатиме принц Вільям. Найбільш охочі святкувати цього дня навіть перевдягаються у лепреконів – персонажів із ірландських міфів. Руда борода і білі шкарпетки – головні аксесуари. А для повноти образу можна станцювати в центрі міста кейлі чи будь-який інший народний танець ірландців.

І звісно, ніяк без пива чи віскі. На день святого Патрика ллються ріки алкоголю, спеціально до цього дня готують зелене пиво. Правда, в Ірландії воно геть непопулярне – там надають перевагу вітчизняному «Гіннесу». Кумедно, але ще 40 років тому ірландці, на відміну від всього світу, не могли святкувати День святого Патрика у пабах. Закон зобов'язував їх бути зачиненими 17 березня. Одіозну вимогу скасували у 70-х.

Джерело: 24 канал
Розділи: Суспільство

4 березня

Інші дати
День пам’яті князя Ярослава Мудрого
Ярослав Мудрий (бл. 983 – 1054) – великий князь Київський, видатний державний діяч і полководець Київської Русі. За князювання Ярослава мудрого значно розширилися і зміцнилися міжнародні зв"язки Київської Русі. Фактично об"єднав всі руські землі під своєю владою. Як високоосвічена людина дбав про освіту і культуру свого народу, заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку. За його ініціативою почалася в Києві праця над перекладами грецьких та інших книг на церковно-слов"янську мову, переписувано багато книг. Київська Русь Ярослава Мудрого - велика і могутня держава Європи.
Розгорнути
Народився Михайло Вербицький
(1815, с. Явірник-Руський, Польща – 1870), український композитор, громадський діяч, автор музики до Гімну України.
Розгорнути
Народився Володимир Івасюк
(1949, м.Кіцмань Чернівецька область – 1979) - український композитор і поет. Один з основоположників української естрадної музики.
«Червону руту Не шукай вечорами, - Ти у мене єдина, Тільки ти, повір. Бо твоя врода – То є чистая вода, То є бистрая вода З синіх гір.» (Володимир Івасюк)
Розгорнути