chrome firefox opera safari iexplorer

День святого Патрика-це свято ірландське, втім, в зелене одягається і Україна

17 березня 2016 о 10:14

Святий Патрик – покровитель Ірландії, зробив чимало, щоб у країні поширилося християнство. Зелений – символ свята. Колір здобув особливий статус завдяки ще одному атрибуту цього дня – трилиснику. З його допомогою святий пояснював людям триєдиність Бога.

Сьогодні не лише вшановують святого, а й висловлюють любов до Ірландії. Причому це роблять по всьому світу. У Нью-Йорку на честь свята проходить найбільший парад. У Чикаго місцеву річку зафарбовують натуральними барвниками, а політики вдягають краватки зеленого відтінку.

В Україні це свято зазвичай відзначають у автентичних ірландських пабах за кухлем пива. Також, безліч розваг та вечірок влаштовують самі ірландці для для ознайомлення з культурою країни.

Ірландська гвардія – підрозділ британської армії – отримує гілочки трилисника із рук королівської особи. Цього року їх вручатиме принц Вільям. Найбільш охочі святкувати цього дня навіть перевдягаються у лепреконів – персонажів із ірландських міфів. Руда борода і білі шкарпетки – головні аксесуари. А для повноти образу можна станцювати в центрі міста кейлі чи будь-який інший народний танець ірландців.

І звісно, ніяк без пива чи віскі. На день святого Патрика ллються ріки алкоголю, спеціально до цього дня готують зелене пиво. Правда, в Ірландії воно геть непопулярне – там надають перевагу вітчизняному «Гіннесу». Кумедно, але ще 40 років тому ірландці, на відміну від всього світу, не могли святкувати День святого Патрика у пабах. Закон зобов'язував їх бути зачиненими 17 березня. Одіозну вимогу скасували у 70-х.

Джерело: 24 канал
Розділи: Суспільство

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути