chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вшосте стартує «Книжковий арсенал»

20 квітня 2016 о 10:41

Сьогодні, 20 квітня, у Мистецькому арсеналі у Києві стартує VI Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» – найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво, повідомляє ZIK.

У 2016 році Книжковий арсенал презентує розширену міжнародну секцію ярмарку та сцену «Кафе Європа». Зокрема, вперше буде представлений колективний стенд німецьких видавництв та спеціальна програма у партнерстві з Франкфуртським книжковим ярмарком, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту в Україні.

У програмі фестивалю запланована участь відомих письменників, філософів, літературних діячів та митців з більш ніж 10 країн.

Зокрема, на Книжковий арсенал завітають такі видатні автори як Етгар Керет (Ізраїль), Зиґмунт Мілошевський (Польща), Томас Главініч (Австрія), Ігнасій Карпович (Польща), Каталін Доріан Флореску (Швейцарія), Карола Ханссон (Швеція), інтелектуали Мішель Онфре (Франція) та Ларс Свендсен (Норвегія), Райнер Кунце (Німеччина), Бернд Шухтер (Австрія), Свенья Ляйбер (Німеччина), Манана Менабде (Грузія) та інші.

Тема дитячої програми 2016 року – «Особистість і особливе» – охоплюватиме такі важливі питання як розвиток індивідуальності, повага до іншості, толерантність, а також соціалізація дітей з особливими потребами. Зокрема, Посольство Швейцарії представить стенд книг на цю тему з колекції IBBY.

Почесний гість дитячої програми – всесвітньо відомий шведський письменник Ульф Старк, який презентуватиме українські переклади своїх книг «Диваки і зануди», «Чи вмієш ти свистіти, Юганно?», «Моя сестра – ангел» (Видавництво Старого Лева). Також фестиваль відвідає популярна письменниця Вігдіс Йорт (Норвегія).

Спеціальний міжнародний фокус: дитяча література Скандинавії. Крім того, серед зіркових гостей фестивалю – Марцін Щигельський, володар гран-прі престижного міжнародного конкурсу ім. Астрід Ліндгрен (Польща). Крім фестивальних заходів, на відвідувачів чекатиме оновлений простір постійного інноваційно-освітнього проекту Мистецького арсеналу для дітей та підлітків – Арсенал ідей.

Українська літературна програма також відбуватиметься у оновленому форматі. Щороку у Книжковому арсеналі беруть участь десятки популярних українських письменників і поетів, що традиційно представляють свої книги, проводять автограф-сесії, майстер-класи, лекції, читання. Але особливості, що відрізняють Книжковий арсенал від інших літературних фестивалів в Україні – це вперше випробувані на ньому медійні формати: публічні інтерв’ю, інтелектуальні дискусії між популярними авторами або відомими інтелектуалами, журналістами, експериментальні літературно-музичні перформанси. Ці підходи ми розвиватимемо й надалі.

Вперше на Книжковому арсеналі літературна програма складатиметься переважно з авторських, тематичних проектів, які формуватиме команда спеціально запрошених молодих кураторів та відомих письменників, які вперше виступлять у такій ролі. Також свою авторську програму представить Юрій Андрухович.

Серед інших спецпрограм – поетична сцена, майданчик ілюстраторів, Платформа незалежних, малих книгарень, проект від об’єднання малих видавців Малі.ua, креативні лабораторії від IZOLAB, Платформа електронного контенту, події від фестивалю фантастики Littera Con, французько-українська виставка ілюстрації Pictoric, поетичний майданчик Meridian Czernowitz, проект «Література як соціальна дія» Ірини Славінської, проект «Література і катастрофа» Євгена Стасіневича тощо.

Поза тим, на ярмарку буде заснований Видавничий майданчик, аби надати можливість видавцям також презентувати книги, оранізувати дискусії і лекції, що не увійдуть у кураторські програми.

Крім того, Книжковий арсенал включатиме:

  • велику мистецьку програму: виставки і майстер-класи з ілюстрації, виставка art book, майстерню текстового дизайну, друкарські майстерні, кафе мальованих історій та графічної прози, майданчик мистецького самвидаву;
  • Ніч Книжкового арсеналу 23 квітня – музично-поетичну вечірню програму, що відзначатиме Всесвітній день книги;
  • Ніч у бібліотеці – Бібліотеки Києва відкривають свої двері для відвідувачів у ніч на 24 квітня. Читачів чекають діджей-сети, перфоменси, виставки ілюстрацій, презентації книг, кінопокази тощо;
    Конкурс найкращого книжкового дизайну;
  • «Къырым» – кримсько-татарська спецпрограма, мета якої ознайомити широку аудиторію з культурним життям кримських татар, їхньою історією та повсякденням. Програма включатиме презентації книг про Крим і кримських татар, виставку видань кримськотатарською мовою, фотовиставку з нагоди виходу мемуарів Мустафи Джемілєва, народного депутата України, Уповноваженого Президентом України у справах кримськотатарського народу, ознайомлення із етнічними обрядами й кухнею кримських татар.

Також у партнерстві з Docudays UA та за підтримки Польського Інституту у Києві відбудеться цикл кінопоказів та майстер-класів, у рамках якого ітиметься про те, як книжки перетворюються на кіно, а режисери стають письменниками. Відомий польський режисер Яцек Блавут презентує власний фільм «Віртуальна війна», а свій майстер-клас, як і однойменну книжку, присвятить герою в документальному кіно.  Ігнаци Карпович представлятиме документальний фільм «Мистецтво зникання» режисера Бартека Конопки, співавтором якого він виступив.

В рамках Книжкового арсеналу 2016 також, вже традиційно, запланована книжкова виставка за участю більш ніж 170 провідних видавництв та міжнародних партнерів. Ярмарок займає найбільшу залу Мистецького арсеналу, площею 3500 кв м, для зручності відвідувачів він впорядкований за основною спеціалізацією видавництв: мистецька, художня, дитяча, non-fiction література. Також з 2015 року на ньому застновані спеціальні секції – зал малих книгарень і видавців, толока ілюстраторів, зала стародруків.

29 лютого

Інші дати
100-річчя від дня народження Якова Цегляра (Ціглера)
(1912, м. Київ - 2008) - українського композитора, автора оперет "Бажаю щастя", "Гість із Відня", "Дівчина і море", "Щасливий долі поворот", ораторії "Єврейська трагедія", опери-трагедії "Праведник", мюзиклів, пісень.
Розгорнути
Касяна
Якщо на Касянів день багато снігу, то буде велика повінь.
Розгорнути
Народився Юрій Богатіков
(1932, м. Єнакієво Донецької обл. - 2002) - український співак. Працював у Харківській, Луганській і Кримській філармоніях.
До сонця хилиться чолом планета білосніжна. На бруньці лускає шолом і серце березніє (Петро Перебийніс)
Розгорнути