chrome firefox opera safari iexplorer

У Жовківському замку відкрили три нові експозиції

25 квітня 2016 о 12:57

У п’ятницю, 22 квітня, у Жовківському замку презентували три нові експозиції – виставкові зали «Історична кузня», «Гетьманська зала» та «Ідеальне місто». Про це інформують у прес-службі Львівської обладміністрації.

Експозицію облаштував Державний історико-архітектурний заповідник «Жовківський замок»  у східній вежі. Кошти на будівництво та реставрацію надав Євросоюз в рамках реалізації міжнародного проекту PBU «Скарби прикордоння – охорона культурної спадщини».

«Аналогів реалізації настільки масштабних проектів у області поки що немає, – розповідає в.о. начальника департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук. – У майбутньому Жовківський замок стане потужним туристичним комплексом».

У «Гетьманській залі» представлені портрети п’ятьох гетьманів, життя та діяльність яких безпосередньо пов’язані із Жовквою – Станіслава Жолкевського, Яна ІІІ Собеського, Богдана Хмельницького,  Івана Мазепи та Михайла Казимира Радзивілла. Окрім портретів, у залі експонуються гетьманські родові герби, а також зброя.

У залі «Історична кузня» представлено ковальські інструменти та обладнання. В майбутньому тут планують проводити майстер-класи із виготовлення кованих побутових, технічних та художніх виробів. На відкритті зали кожен охочий міг отримати у подарунок щойно викувану монету.

У залі «Ідеальне місто» відвідувачі можуть побачити оригінальнай макет міста Жовква та ознайомитись із історією виникнення та розвитку ідеальних міст, до яких належить Жовква. До слова, місто Жовква будувалось за концепцією ідеальних міст, розробленою Леонардо да Вінчі та П’єтро Катанео. Над побудовою Жовкви працювали найкращі архітектори та будівничі італійського походження. Так виникло самобутнє місто-фортеця в комплексі із великим замком та просторою ринковою площею. Планування міста продумали так, аби в ньому могли безпечно й зручно проживати люди різних етнічних та релігійних общин та цехових братств.

Також для зручності відвідувачів замку у в’їзному вузлі розмістили візит-центр. Тут туристи можуть замовити екскурсію, придбати сувеніри та переглянути фільм про Жовкву.

Усі охочі можуть відвідати заповідник та оглянути експозиції у східній вежі замку щоденно, з 10:00 до 17:00, у п’ятницю – з 10:00 до 16:00. Вихідний день – понеділок. Вартість квитків: 20 грн для дорослих та 10 грн для дітей.

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути