chrome firefox opera safari iexplorer

У Жовківському замку відкрили три нові експозиції

25 квітня 2016 о 12:57

У п’ятницю, 22 квітня, у Жовківському замку презентували три нові експозиції – виставкові зали «Історична кузня», «Гетьманська зала» та «Ідеальне місто». Про це інформують у прес-службі Львівської обладміністрації.

Експозицію облаштував Державний історико-архітектурний заповідник «Жовківський замок»  у східній вежі. Кошти на будівництво та реставрацію надав Євросоюз в рамках реалізації міжнародного проекту PBU «Скарби прикордоння – охорона культурної спадщини».

«Аналогів реалізації настільки масштабних проектів у області поки що немає, – розповідає в.о. начальника департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук. – У майбутньому Жовківський замок стане потужним туристичним комплексом».

У «Гетьманській залі» представлені портрети п’ятьох гетьманів, життя та діяльність яких безпосередньо пов’язані із Жовквою – Станіслава Жолкевського, Яна ІІІ Собеського, Богдана Хмельницького,  Івана Мазепи та Михайла Казимира Радзивілла. Окрім портретів, у залі експонуються гетьманські родові герби, а також зброя.

У залі «Історична кузня» представлено ковальські інструменти та обладнання. В майбутньому тут планують проводити майстер-класи із виготовлення кованих побутових, технічних та художніх виробів. На відкритті зали кожен охочий міг отримати у подарунок щойно викувану монету.

У залі «Ідеальне місто» відвідувачі можуть побачити оригінальнай макет міста Жовква та ознайомитись із історією виникнення та розвитку ідеальних міст, до яких належить Жовква. До слова, місто Жовква будувалось за концепцією ідеальних міст, розробленою Леонардо да Вінчі та П’єтро Катанео. Над побудовою Жовкви працювали найкращі архітектори та будівничі італійського походження. Так виникло самобутнє місто-фортеця в комплексі із великим замком та просторою ринковою площею. Планування міста продумали так, аби в ньому могли безпечно й зручно проживати люди різних етнічних та релігійних общин та цехових братств.

Також для зручності відвідувачів замку у в’їзному вузлі розмістили візит-центр. Тут туристи можуть замовити екскурсію, придбати сувеніри та переглянути фільм про Жовкву.

Усі охочі можуть відвідати заповідник та оглянути експозиції у східній вежі замку щоденно, з 10:00 до 17:00, у п’ятницю – з 10:00 до 16:00. Вихідний день – понеділок. Вартість квитків: 20 грн для дорослих та 10 грн для дітей.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути