chrome firefox opera safari iexplorer

6 столичних виставок, на які варто потрапити

28 травня 2016 о 15:07

До 3 червня, у Києві можна подивитись на творчість між снами та реальністю, яскраві пейзажі реалізму, сучасні віяння у картинній вишивці. Також, можна оцінити графічні роботи таких видатних особистостей, як акторка Лариса Кадочнікова («Тіні забутих предків») та сценограф Ігор Лещенко (театр «Дах»).

PinchukArtCentre відкрився після тривалої відпустки у зв'язку зі зміною експозиції, і вже готовий показати зразки сучасного мистецтва, пов'язані із історичними подіями.

1. «18 миттєвостей» від Олексія Чеботаря

Мальовничі одкровення, кримські пейзажі, полотна, написані у Італії, Хорватії та Чорногорії нагадають про літнє тепло та відкриють ліричні переживання душі художника.

Коли: 11:00-19:00, 11-30 травня

Локація: Арт-простір «Коловорот», вул. Золотоворітська, 2-а

Вартість: Вхід вільний

6 столичних виставок, на які варто потрапити

соціальні мережі

«18 миттєвостей» від Олексія Чеботаря

2. Втрата. Пам'яті Бабиного Яру

Цього тижня стартувала міжнародна групова виставка «Втрата. Пам'яті Бабиного Яру» за участю Крістіана Болтанські, Дженні Хольцера та Берлінде де Брейкер. Відкриття збіглось із роковинами трагічних подій у Бабиному Яру, коли 75 років тому за два дні фашисти розстріляли більше 34 тисяч євреїв, і це — лише за офіційною статистикою.

У роботі Болтанськи центральна тема — забуття у колективній пам'яті, вона — монументальна та об'єднує світові трагедії різних часів. Дженні Хольцер та Берлінде де Брейкер піднімають питання страти людяності перед миттю насильницької смерті.

Коли: 12:00-21:00, 21 травня 2016 — 8 січня 2017 (пн-вихідний)

Локація: PinchukArtCentre,

Вартість: Вхід вільний

6 столичних виставок, на які варто потрапити

соціальні мережі

Втрата. Пам'яті Бабиного Яру

3. Illusion від Анни Діанової

Художниця присвятила проект теми межі між реальністю та іллюзіями, вона дарує «легкість буття» та повну свободу. Автор експериментує з кольором, формою, Анна Діанова віддала перевагу поп-арту і абстракції.

Коли: 11:00, 22 травня — 27 травня

Локація: Галерея «Лавра», Лаврський провулок, 9

Вартість: Вхід вільний

6 столичних виставок, на які варто потрапити

соціальні мережі

Illusion від Анни Діанової

4. Палімпсест від Тетяни Протчевої

Авторська техніка жінки полягає у тому, що шар стібків вишивки світиться у темряві. У 2011 році його внесли до Книги Рекордів України. Вишивку GLOW ART Тетяна Протчева вже презентувала у багатьох країнах.

Коли: 11:00, 23 травня — 10 серпня

Локація: Музей вишивки, вул. Курчатова, 23-А

Вартість: 30 грн

6 столичних виставок, на які варто потрапити

соціальні мережі

Палімпсест від Тетяни Протчевої

5. Ігор Лещенко. Спогади про майбутнє

Покійний український сценограф, дизайнер, криміналіст та художник помер у травні 2006 року. На честь десятиліття зі смерті, у столиці відкрили виставку робіт у його власній графічній техніці. Він кінчиком голки малював портрети героїв по шару гуаші. Свого часу, чоловік працював із Владиславом Троїцьким у театрі «Дах», а останні кілька років провів у австрійському містечку Грац, де працював декоратором вистав театру THEATERMERZ. Його графічні роботи виставлялись у Відні, Москві, Києві та Австрії.

Коли: 11:00, 23 травня — 5 червня

Локація: Transform Place, вул. Михайла Стельмаха, 7/2

Вартість: Вхід вільний

6 столичних виставок, на які варто потрапити

соціальні мережі

Ігор Лещенко. Спогади про майбутнє

6. Виставка колажів і графіки Лариси Кадочникової

Акторка із знаменитого фільму «Тіні забутих предків», який свого часу приніс Україні більше ста світових нагород та премій, створює незабутні колажі. Елегантну жінку досі не назвеш бабусею, а її яскрава уява та творчість — вражають.

Коли: 11:00, 26 травня-26 червня

Локація: Tauvers Gallery International, вул. Ольгинська, 6

Вартість: Вхід вільний

6 столичних виставок, на які варто потрапити

соціальні мережі

Виставка колажів і графіки Лариси Кадочникової

Джерело: znaj.ua
Розділи: Новини культури

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути