chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні є місто засноване Македонським на честь Ахіла

10 травня 2016 о 15:00

Місто Кіш – одне з найдавніших міст України. Йому майже 3000 років. Вперше згадується в кінці VII ст. до н. е. як давньогрецьке місто — колонія Лікостом.

Хоча є легенда, що місто засноване АлекСандром Македонським на честь Ахілла і з часом Ахіллія стала Кілією. З X століття входить до складу Київської Русі, потім — під владою Туреччини, а з 1812 року — Росії. Є руїни фортеці XV ст. Рідкісний зразок церковної напівпідземної споруди — Миколаївська церква XV-XVII ст. і старовинний храм Покрова Пресвятої Богородиці (1836 р.).

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути