chrome firefox opera safari iexplorer

Вперше українці вдалося підкорити Еверест

21 травня 2016 о 12:02

На вершину найвищої гори планети Ірина Галай із містечка Мукачево піднялася у супроводі гіда Віктора Бобкова. Наразі очікують фото з вершини.

фото: mukachevo.net

ФОТО: MUKACHEVO.NET

28-річна Ірина Галай родом з Мукачева, зараз живе в Києві, працює директором з розвитку однієї з компаній з продажу нафтопродуктів.

«Я захопилася альпінізмом три роки тому. Побилася об заклад зі співробітником, програла, і мене відправили на Казбек (Кавказ). Зайшла успішно найперша. І після цього я живу від гори до гори. Працюю тільки для того, щоб була можливість подорожувати», – каже Ірина.

Слід зауважити, що Ірина тривалий час готувалася до цього сходження. У базовому таборі  на висоті 5300 метрів у Непалі мукачівка навіть готувала закарпатський бограч. «Тут кожен кілограм ваги важливий. Поки товстий сохне – худий здохне. Взяла з собою продукти з України, в один з днів приготую бограч», – писала Ірина у соцмережі.

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути