chrome firefox opera safari iexplorer

Вперше українці вдалося підкорити Еверест

21 травня 2016 о 12:02

На вершину найвищої гори планети Ірина Галай із містечка Мукачево піднялася у супроводі гіда Віктора Бобкова. Наразі очікують фото з вершини.

фото: mukachevo.net

ФОТО: MUKACHEVO.NET

28-річна Ірина Галай родом з Мукачева, зараз живе в Києві, працює директором з розвитку однієї з компаній з продажу нафтопродуктів.

«Я захопилася альпінізмом три роки тому. Побилася об заклад зі співробітником, програла, і мене відправили на Казбек (Кавказ). Зайшла успішно найперша. І після цього я живу від гори до гори. Працюю тільки для того, щоб була можливість подорожувати», – каже Ірина.

Слід зауважити, що Ірина тривалий час готувалася до цього сходження. У базовому таборі  на висоті 5300 метрів у Непалі мукачівка навіть готувала закарпатський бограч. «Тут кожен кілограм ваги важливий. Поки товстий сохне – худий здохне. Взяла з собою продукти з України, в один з днів приготую бограч», – писала Ірина у соцмережі.

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути