chrome firefox opera safari iexplorer

Труханів острів: історія улюбленого місця відпочинку киян

11 червня 2016 о 12:07

Зараз Труханів острів — одне з улюблених місць літнього відпочинку киян. Тут проходять фестивалі, тут загоряють і купаються, тут знаходиться відомий всім Південний берег Києва - центр молодіжної тусовки нашої столиці.
Піщаний пляж, доглянутий ліс, багато різних кафе і ресторанів приваблюють тих, хто вважає за краще проводити час на свіжому повітрі недалеко від центру міста.

А ти коли-небудь замислювалася, чому Труханів острів має саме таку назву? Ми задалися цим питанням і дізналися багато нового й цікавого з історії острова.

Труханів острів: історія улюбленого місця відпочинку киян

Труханов остров: история излюбленного места отдыха киевлян © Depositphotos

Існує версія, що назва «Труханів острів» пов'язана з ім'ям половецького хана Тугорхана (наприкінці ХІ століття тут нібито знаходилася резиденція його дочки, дружини київського князя Святополка). За іншою версією, острів отримав свою назву від якогось Трухана.

За часів Київської Русі нинішній острів був півостровом, на якому знаходилося поселення Ольжищі, яким володіла княгиня Ольга. У 1534 півострів перейшов у володіння Пустинно-Микільського монастиря, а в першій половині ХVIII століття був проритий канал, і півострів перетворився на острів, що знаходився у власності міста.

Труханів острів: історія улюбленого місця відпочинку киян

Труханов остров: история излюбленного места отдыха киевлян © Depositphotos

У другій половині ХIХ сторіччя на острові розмістилися виробнича база та ремонтні майстерні Першого, а потім і Другого пароплавства по Дніпру та його притоках. З 1887-го працював яхт-клуб. Тут знаходилися приватний розважальний заклад «Ермітаж», ресторан «Босфор» і Дніпровська біологічна станція.

На міській землі з'явилося селище, де жили робітники пароплавства. Спочатку воно було стихійним, а в 1907-му місто його легалізувало та розпланувало. Через постійні повені будинки жителів споруджувалися переважно на високих сваях.

Труханів острів: історія улюбленого місця відпочинку киян

Труханов остров: история излюбленного места отдыха киевлян © Depositphotos

У кінці 1920-х років у селищі налічувалося 367 житлових будинків, з яких тільки 2 були кам'яними. Перед війною жителів було близько 7000. Частину острівної території перетворили на відкритий міський пляж.

Під час Другої світової війни гітлерівці, відступаючи з Києва в жовтні 1943 року, повністю спалили селище. Єдиною спорудою, яка вціліла з довоєнних часів, є підстава колишнього нафтового бака, яка раніше височіла на краю Запорізької площі. Крім того, в чащі ще можна знайти залишки фундаментів церкви та школи. У 1989 році на острові встановили пам'ятник спаленому селищу — фігуру воїна, що стоїть біля обгорілого човна (скульптор — В. Чепелик), і плити з іменами загиблих трухановців.

Після війни селище вирішили не відновлювати й територію острова обладнали під зону відпочинку. Повідомлення з островом підтримували рейсовими катерами до 1957 року, а після вже був побудований Пішохідний міст.

Труханів острів: історія улюбленого місця відпочинку киян

Труханов остров: история излюбленного места отдыха киевлян © ukrafoto.com

Водна станція на Матвіївській затоці, яка прорізує острів з південного боку, стала місцем тренувань веслувальників, серед яких були видатні спортсмени, чемпіони світу та Олімпійських ігор.

Труханів острів — тепер найпопулярніше місце в Києві влітку, особливо серед молоді.

Також ми радимо тобі ознайомитися з добіркою 10 кращих парків в Києві і помилуватися 25 найкрасивішими і популярними муралами в Києві.

Джерело: tochka.net
Розділи: Туристичні новини

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути