chrome firefox opera safari iexplorer

15 червня науковці знову пікетуватимуть Кабмін

13 червня 2016 о 13:25

Це вже друга протестна хода науковців цього року, повідомляє Дзеркало тижня. 

Попередня масштабна акція, організована профспілкою працівників Національної академії наук України, відбулася 19 квітня 2016 р. Тоді науковці НАН, Академії медичних наук і Академії педагогічних наук вийшли на пікетування органів державної влади з двома вимогами.

Перша: збільшити базове фінансування установ НАН і галузевих академій внесенням відповідних змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Друга вимога стосувалася виконання статей 36 і 48 нової редакції Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», якими передбачено поступове збільшення (до 1 січня 2020 р.) посадових окладів науковим працівникам і загального обсягу базового фінансування наукової сфери.

20 квітня ц. р. відбулося засідання комітету з питань науки і освіти ВР України, на якому народні депутати в порядку законодавчої ініціативи подали на розгляд парламенту проект закону "Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» — щодо державної підтримки НАН і галузевих академій наук. Законопроектом №4477 пропонувалося збільшити видатки на вітчизняну науку на 621,7 млн грн, з них — на діяльність НАН на понад 483 млн грн.

Під час зустрічі представників академічних установ з головою ВР України А.Парубієм і народними депутатами було досягнуто порозуміння в цьому питанні. Однак законопроект заблоковано у парламентському комітеті з питань бюджету. 

«Під час зустрічі з Парубієм, де були присутні голова комітету з питань бюджету Павелко та інші парламентарії, прозвучала фраза, що, мовляв, 600 мільйонів гривень — це не гроші, знайдемо, — сказав у розмові з журналістом DT.UA голова профспілки працівників НАН України Анатолій Широков. — Втім, далі цих слів справа не зрушила. В умовах критичного недофінансування багато інститутів нині працюють три-чотири дні на тиждень. Фактично три місяці на рік науковці мають працювати без зарплати — видатки на академічну науку на 2016 рік істотно урізані. Навіть без оголошеного скорочення кадрів процес звільнення працівників в академії набув загрозливого характеру. Лише за минулий рік штат НАН скоротився майже на десять відсотків. Україна катастрофічно втрачає наукові кадри. За даними ЮНЕСКО, у світі протягом останніх п'яти років кількість людей, зайнятих у науково-технічній сфері, зросла на двадцять відсотків, а в нас тільки в установах НАН таких працівників поменшало на сімнадцять відсотків. Колись один з наших державних діячів сказав, що інтелекту ніколи не може бути забагато. Схоже, що бухгалтерам і кондитерам при владі наука не потрібна. Зважаючи на те, що вимоги, висловлені під час попередньої акції протесту, проігноровані, президія Центрального комітету профспілки працівників НАН України ухвалила рішення провести 15 червня цього року чергову акцію протесту з пікетуванням Кабінету Міністрів».

Науковці домагатимуться невідкладного ухвалення парламентом законопроекту №4477 (щодо збільшення бюджетного фінансування НАН і галузевих академій наук), збільшення посадових окладів науковим працівникам і загального обсягу базового фінансування наукової сфери згідно з Законом «Про наукову і науково-технічну діяльність», а також зустрічі профспілкової делегації з прем'єр-міністром України В.Гройсманом.

Науковці прийдуть до влади. Чи піде назустріч влада?

Розділи: Суспільство

21 квітня

Інші дати
21 квітня відзначають:
  • Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності.
  • Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя).
Розгорнути
Народився Борис Греков
(1882, м. Миргород Полтавської обл. - 1953) - український історик, дослідник доби Київської Русі.
Розгорнути