chrome firefox opera safari iexplorer

Боротьбу з «популізмом» в українській політиці треба розпочинати з очільників влади

23 червня 2016 о 15:30

Про це лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко написав у своєму блозі для «Лівого берега».  

Зокрема, він зауважує, що вже стало модою усіх критиків влади оголошувати популістами. Мовляв, якщо ви «за» підвищення зарплат і пенсій для українців, то ви – популіст. Якщо ви проти підвищення тарифів, то ви – популіст. Якщо ви взагалі проти влади (у будь-якому питанні та в будь-якому вимірі), то ви – популіст.

«Насправді, моду на популізм (я би сказав, ортодоксальний популізм) започаткувала саме нинішня влада», – зауважує Микола Томенко.

Він пропонує згадати хоча би перші обіцянки Президента Порошенка:

  • Без віз у 2015-му: «Ми завершили перший етап безвізового діалогу з ЄС і дуже швидко зможемо завершити другий, щоб вже з січня 2015 року українці мали можливість подорожувати без віз» (інавгураційна промова 7 червня 2014 року).
  • «АТО триватиме години»: «Антитерористична операція не може і не буде тривати два-три місяці. Вона повинна і буде тривати години» (після оголошення результатів екзит-полів у 2014 р.). «Я підпишу указ про припинення вогню строком на тиждень. Ті, хто протягом тижня не роззброяться, повинні бути знищені» (20 червня 2014 р.).
  • «Рішучі кроки»: «Відразу ж після виборів, я про це ніколи не говорив і не хотів говорити до виборів, але вам скажу: у нас буде чотири роки без виборів, без популізму, коли, нарешті, ми зможемо продемонструвати рішучі кроки по розвитку нашої держави» (21 жовтня 2015 р.). Зокрема, він уточнив, що йдеться про рішучі кроки щодо боротьби з корупцією, реформування судової системи, завершення реформування прокуратури, серйозну роботу з відновлення економіки країни та залучення інвестицій.
  • «Бурштинова історія»: «Два тижні даю силовикам для ліквідації кришування на ділянках видобутку бурштину… Жодна ділянка не працює без міліцейської, без прокурорської та СБУ-шної криши та без криши на рівні районної адміністраці. Чудово координація. Лідером там є міліція. Миритися з цим я не збираюся. Під’їду без охорони на одну з трьох областей Житомирську, Рівненську або Волинську.і покажу, яким чином і хто кришує беззаконня» (3 липня 2015 р.).

«Ці та багато інших пафосних заяв досі не підтверджені жодними реальними діями», – зазначає політик.

У свою чергу, Арсеній Яценюк дещо модифікував концепцію владного обґрунтування «популізму»: всі, хто критикував його діяльність на посаді прем’єра – були не лише популістами, а й агентами Путіна.

Володимир Гройсман далі продовжує традиції єдиної команди при владі: всі, хто проти економічних та антинародних новацій уряду – вороги. Натомість, для прикладу, його заява про те, що «Україна через 10 років стане членом Євросоюзу» (13 червня 2016 р.) в той час, як більшість представників ЄС та Єврокомісії відкрито заявляють про те, що найближчі років 20-25 це питання не стоїть на порядку денному, нібито не популістична?..

«Насправді, головна проблема полягає в тому, що жорстку критику влади з різних ідеологічних таборів породило домінування піару і шоу саме з боку влади. Тому подолання так званого «популізму» в українській політиці треба починати насамперед з подолання ортодоксального популізму в заявах представників влади», – підсумовує Микола Томенко.

17 червня

Інші дати
Віктор Некрасов
1911 –  український письменник. У 1960–70-ті рр. виступав на захист української культури, проти антисемітизму і переслідувань дисидентів Росії та України, підписав відомий лист 139 діячів науки і мистецтв України до керівництва СРСР з приводу арештів і політичних переслідувань інакодумців. 
Розгорнути
Народився Валентин Бичко
(1912, м.Харків  - 1994) - український поет, перекладач. Автор багатьох книг для дітей, а також  лібрето опер «Перекоп» і «Гайдамаки».
Є книг багато – радісних, печальних. Товстих, тонких, барвистих, наче жар. Але одна – книжкам усім начальник, І звуть її по-простому – Буквар. Із нього слів не вируба сокира, Це маленятам кращий в світі дар, І мова в нім – легка, співуча, щира, Дитячі душі гріє він – Буквар. (Валентин Бичко)
Розгорнути
Народився Володимир Ладижець
(1924, с. Харківці Хмельницької обл. - 1991) - український письменник, журналіст, видавець. Автор повістей, оповідань, романів, публіцистики, збірок віршів для дітей "Ластівки з Карпат", "Орлиний дім" та ін.
Розгорнути