chrome firefox opera safari iexplorer

ФФУ України відкриє арт-павільйон у Парижі

03 червня 2016 о 17:00

8 червня в Парижі відкриється павільйон українського мистецтва, який розташується на березі Сени, поблизу знаного музею Орсе. Ця подія приурочена до Чемпіонату Європи з футболу 2016 і відбуватиметься в рамках відкритої арт-платформи «Береги Європи».

Проект «Береги Європи» об’єднає митців із країн, які беруть участь у Євро-2016, що проходитиме у Франції. Організувати український павільйон вдалося за сприяння Федерації футболу України. «Вперше в історії незалежності нашої держави спортивна організація підтримує арт-проект, – каже культурний менеджер і куратор проекту Анна Корягіна. – Це величезний крок вперед у культурній дипломатії».

Кураторка розповіла Cultprostir, що у проекті беруть участь абсолютно різні покоління митців. «Дует «Брати» і Нікіта Кравцов покажуть своє бачення Києва та інших українських міст. А картини Давида Шарашидзе є прикладом мультикультурного мислення, яке ми б хотіли підкреслити в концепції павільйону», – додала Анна Корягіна. Також свої роботи презентують художники Олександр Кадніков, Kinder Album, Юлія Носар і Костянтин Чернічкін.

У програмі українського павільйону – покази альманаху короткометражних фільмів «Місцеві» від фестивалю «86» і добірок української анімації та відеоарту, виступи київського гурту «Реве та стогне» і письменниць Катерина Бабкіної та Галини Шиян, які представлять у Парижі свої твори.

Кожна країна, яка братиме участь у «Берегах Європи», створить фреску, яка у різні способи розкаже одну історію. Українську фреску намалює художник Сергій Радкевич.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Спорт в Україні

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути