chrome firefox opera safari iexplorer

ФФУ України відкриє арт-павільйон у Парижі

03 червня 2016 о 17:00

8 червня в Парижі відкриється павільйон українського мистецтва, який розташується на березі Сени, поблизу знаного музею Орсе. Ця подія приурочена до Чемпіонату Європи з футболу 2016 і відбуватиметься в рамках відкритої арт-платформи «Береги Європи».

Проект «Береги Європи» об’єднає митців із країн, які беруть участь у Євро-2016, що проходитиме у Франції. Організувати український павільйон вдалося за сприяння Федерації футболу України. «Вперше в історії незалежності нашої держави спортивна організація підтримує арт-проект, – каже культурний менеджер і куратор проекту Анна Корягіна. – Це величезний крок вперед у культурній дипломатії».

Кураторка розповіла Cultprostir, що у проекті беруть участь абсолютно різні покоління митців. «Дует «Брати» і Нікіта Кравцов покажуть своє бачення Києва та інших українських міст. А картини Давида Шарашидзе є прикладом мультикультурного мислення, яке ми б хотіли підкреслити в концепції павільйону», – додала Анна Корягіна. Також свої роботи презентують художники Олександр Кадніков, Kinder Album, Юлія Носар і Костянтин Чернічкін.

У програмі українського павільйону – покази альманаху короткометражних фільмів «Місцеві» від фестивалю «86» і добірок української анімації та відеоарту, виступи київського гурту «Реве та стогне» і письменниць Катерина Бабкіної та Галини Шиян, які представлять у Парижі свої твори.

Кожна країна, яка братиме участь у «Берегах Європи», створить фреску, яка у різні способи розкаже одну історію. Українську фреску намалює художник Сергій Радкевич.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Спорт в Україні

27 лютого

Інші дати
День пам’яті Івана Богуна
(бл. 1618, с.Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) - український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв'язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Володимир Філатов
(1875, с.Михайлівка, Росія – 1956) - видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
Розгорнути
Народився Петро Нестеров
(1887, м. Нижній Новгород, Росія - 1914) - російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої "петлі Нестерова". Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
Розгорнути