chrome firefox opera safari iexplorer

ФФУ України відкриє арт-павільйон у Парижі

03 червня 2016 о 17:00

8 червня в Парижі відкриється павільйон українського мистецтва, який розташується на березі Сени, поблизу знаного музею Орсе. Ця подія приурочена до Чемпіонату Європи з футболу 2016 і відбуватиметься в рамках відкритої арт-платформи «Береги Європи».

Проект «Береги Європи» об’єднає митців із країн, які беруть участь у Євро-2016, що проходитиме у Франції. Організувати український павільйон вдалося за сприяння Федерації футболу України. «Вперше в історії незалежності нашої держави спортивна організація підтримує арт-проект, – каже культурний менеджер і куратор проекту Анна Корягіна. – Це величезний крок вперед у культурній дипломатії».

Кураторка розповіла Cultprostir, що у проекті беруть участь абсолютно різні покоління митців. «Дует «Брати» і Нікіта Кравцов покажуть своє бачення Києва та інших українських міст. А картини Давида Шарашидзе є прикладом мультикультурного мислення, яке ми б хотіли підкреслити в концепції павільйону», – додала Анна Корягіна. Також свої роботи презентують художники Олександр Кадніков, Kinder Album, Юлія Носар і Костянтин Чернічкін.

У програмі українського павільйону – покази альманаху короткометражних фільмів «Місцеві» від фестивалю «86» і добірок української анімації та відеоарту, виступи київського гурту «Реве та стогне» і письменниць Катерина Бабкіної та Галини Шиян, які представлять у Парижі свої твори.

Кожна країна, яка братиме участь у «Берегах Європи», створить фреску, яка у різні способи розкаже одну історію. Українську фреску намалює художник Сергій Радкевич.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Спорт в Україні

8 грудня

Інші дати
Антон Хижняк
1907 – український письменник, журналіст, головний редактор «Літературної газети» (1950 – 1961). Автор збірок оповідань «Львівські оповідання», «Килимок», «Краса життя», повістей «Невгамовна», «Онуки спитають», «Нільська легенда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Волкович
(1858, м. Городня, Чернігівська область – 1928) – український хірург-новатор. Створив відому вітчизняну хірургічну школу, заснував Київське наукове товариство хірургів. Описав багато нових методів діагностики та лікування (симптом Волковича, резекція Волковича).
Розгорнути
Народилася Марія Крушельницька (Слобода)
(1876, с.Ульгівка, нині – Польща – 1935) – українська драматична акторка українського театру товариства «Руська бесіда», письменниця, громадська діячка. Брала участь у виданні читанок, організації театральних гуртків та культурно-освітніх закладів.
Розгорнути