chrome firefox opera safari iexplorer

Україна представила цілий павільйон на Паризькому книжковому салоні

22 березня 2013 о 11:04

Українська сучасна література вперше представила свій павільйон на 33-му Паризькому книжковому салоні, що відкрився у п'ятницю.

Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомила один з організаторів павільйону, представник видавництва «Кальварія» Анетта Антоненко.

«Вперше Україна представлена окремим павільйоном з сучасною літературою і авторами на популярному Паризькому книжковому салоні», — зазначила вона.

За її словами, унікальну можливість для франкомовних читачів познайомитися і отримати книгу з автографом українських письменників: Любка Дереша, Антона Кушніра, Євгенії Кононенко, Марина Гримич, Ірен Роздобудько, Івана Рябчого та Дмитра Чистяка — в окремому павільйоні створив фонд OpenUkraine.

Український павільйон діятиме у столичному виставковому комплексі «Порт де Версаль».

Програма роботи першого дня передбачає презентації новинок сучасної української літератури, а також дискусію на тему «У межах кордонів Європи: Україна» за участю директора Європейського літературного фестивалю Софі Жульєн, викладача INALCO Ірини Дмитришин та письменника Антона Кушніра.

Планується також презентація програми підтримки перекладів, яка здійснюється фондом OpenUkraine. Участь у книжковому форумі передбачає також презентацію книги французького письменника Романа Рижка «Чорна наречена» та Альманаху сучасної української літератури, заплановані творчі зустрічі з українськими авторами.

Паризький книжковий салон триватиме до 25 березня.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути