chrome firefox opera safari iexplorer

У Франції відреставрують козацьку чайку

21 червня 2016 о 14:00

У Франції розпочалася реставрація козацької чайки, яка має представляти Україну на морських святах у Бресті вже у липні.

Козацька чайка «Пресвята Покрова» є реконструкцією історичного традиційного судна козацької доби в України. Це єдиний тип, що використовувався для морської та річкової навігації зафіксований в історичних довідках та документах.

Спущена на воду річки Дніпро в 1991 році, чайка була збудована у місті Львові ентузіастами львівського козацького товариства Кіш під керівництвом художника — реконструктора Василя Качмара. Реконструкція виявилась напрочуд точна, так як через 10 років після її реалізації з дна Дніпра в районі Запоріжжя підняли затонулий човен козацької епохи, який мав майже такі ж параметри.

Вирушивши в морські мандри, «Пресвята Покрова» пройшла тисячі морських миль, гідно представляючи Україну на різноманітних морських заходах в Європі, від теплого Середземномор’я до прохолодного норвезького моря та атлантичних просторів.

Завжди українська чайка викликала цікавість та симпатію в людей, будучи однолітком нашої незалежності відкривала для світу Україну з її морськими традиціями . «Пресвята Покрова» була представником народної дипломатії та культурного обміну на найбільших морських фестивалях старовинних кораблів, таких як «Brest- 1996»( Брест, Франція), «Sail-1995» (Амстердам, Голландія), «Armada de Liberte-1996» (Руан, Франція), довколосвітня регата «Southamton-1994» ( Великобританія) та інші.

Після довгих мандрів з кораблем склалась кризова ситуація — з минулої осені він перебуває в порту французького міста Понт Авен на атлантичному узбережжі, потребуючи нагального ремонту як корпусу, так і мотору для повернення в Україну та продовження навігації для популяризації українських традицій та історії.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути