chrome firefox opera safari iexplorer

Аграрії виростили гігантський тризуб із чорного рису

22 липня 2016 о 08:36

Співробітникам відділу селекції Інституту рису УААН під керівництвом кандидата сільськогосподарських наук Дмитра Шпака вдалося створити національний символ України з нового сорту так званого «чорного рису».

Його листя має незвичайне антоціанове забарвлення. Завдяки цьому сільськогосподарський тризуб усе літо буде добре видно як з висоти пташиного польоту, так і з космосу.

Творіння рук аграріїв займає загальну площу 0,04 га при розмірах 16 на 24 метри, пише Україна молода.

— Чорний рис — це принципово новий сорт, який поки ще перебуває в стадії розробки та буде остаточно освоєний аграріями Херсонщини через два місяці, — розповів Дмитро Шпак. — Він відрізняється своїми незвичайними ароматичними властивостями, а також більшою стійкістю до спеки. Хочу зазначити, що весь рис на Херсонщині вирощується за екологічно безпечними технологіями, завдяки чому в цьому році ми плануємо зібрати добрий урожай.

Вода — саме те, чого зараз найбільше потребують аграрії. За їх визнанням, через те, що облводгосп підвищив розцінки на воду, вартість одного кілограма рису цієї осені також може вирости на 30-40 відсотків. Як відомо, після анексії Криму Україна може забезпечувати потреби своїх громадян у рисі лише на 30 відсотків, решту завозять із-за кордону. Саме за рахунок розробки нових сортів рису співробітники Інституту рису на Херсонщині планують знайти вихід зі складної продовольчої ситуації.

 

Розділи: Довкілля

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути