chrome firefox opera safari iexplorer

На Полтавщині у річці Сула — мертва риба і чорна вода

04 липня 2016 о 16:15

Мертві окуні, соми і раки на березі, чорна як мазут вода і сморід, через який до річки не можна підійти – так річку Сулу зараз описує мешканець села Мацківці Полтавської області Михайло Хоменко.

«Ситуація катастрофічна. За 56 років, які я тут живу, такою Сулу ніколи не бачив. Люди бояться купатися, поїти худобу. Вода страшно воняє», — розповідає пан Хоменко про забруднення, яке, за його словами, розпочалося ще 27-28 червня, повідомляє ВВС Україна.

sula1

 bbc.com

Про ситуацію на Сулі та про гибель риби  розповіли й в Агентстві рибного господарства.

Гине сом, окунь, судак, щука, спека 30 градусів, а ніхто не купається, каже начальник Сулинського басейнового відділу охорони Юрій Антоненко. Він відповідає за акваторію Сулинської затоки.

bbc.com

 bbc.com

За версією Юрія Ярцева, начальника відділу іхтіології Полтаврибоохорони, причиною такого забруднення річки могло стати те, що через зливи у верхів’ї до водойми потрапило багато забруднювачів — стічні води, гербіциди з полів, сміття.

«Все, що було, позмивало у річку. У людей затопило багато погребів, вимило туалети. Кілька днів був штиль і страшенна спека. Все це почало гнити. І ось — маємо такі наслідки», — каже пан Ярцев і додає, що це все може винестись далі вниз по течії до Дніпра.

За його оцінками, найбільше забруднена річки Сула і Удай у Оржицькому, Лохвицькому, Лубенському і Чорнухинському районах. Також зливи розмили кілька дамб, рибу зі ставків винесло на поля.

bbc.com

 bbc.com

Інспектори Полтаврибохорони досліджують масштаби забруднення, беруть проби риби.

На масову загибель рибу скаржаться і мешканці Роменського району Сумської області. Після скарг екологи взяли аналізи води.

Проте, зазначають у Держекоінспекції, жодних шкідливих елементів, крім критично низького рівня кисню не виявили.

При нормі менше чотирьох міліграм на літр кисень там був менше одиниці, розповідає речник Сумської Держекоінспекції Юлія Тюріна.

Причину забруднення води через викиди з очисних споруд в інспекції відкидають. Кажуть, що вище очисних споруд кисень теж нижчий.

«Факт загибелі риби є. Десь менше, десь більше. Але ситуація не катастрофічна. Не виключаємо, що причини можуть бути природніми. Які саме, чому такий низький кисень — ще точно не знаємо. Результати других проб будуть з понеділка», — зазначила чиновник-еколог.

Річку могли забруднити сміття і гербіциди з полів, кажуть експерти.

Розділи: Довкілля

21 липня

Інші дати
21 липня відзначають:
  • День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості).
Розгорнути
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути