chrome firefox opera safari iexplorer

Через аномальну спеку в українських річках масово гине риба

13 липня 2012 о 13:05

У Рівному тисячі мертвих рибин випливли на поверхню річки Устя, котра протікає через місто.

Як пояснили кореспондентові Радіо Свобода у міській санітарно-епідеміологічній станції, у відібраних для експертизи зразках риби не знайдено інфекцій чи паразитів – проблема полягає у нестачі кисню в річковій воді через сильну спеку.

Водночас, як повідомляє прес-служба Рівненського міськвідділу міліції, у воді зафіксоване перевищення у 4-6 разів допустимих норм аміаку.

Міліція порушила кримінальну справу за фактом забруднення поверхневих вод. Правоохоронці підозрюють можливий викид у річку відходів.

Річка Устя нині є найбільш забрудненою на Рівненщині. На якість води суттєво впливають стоки недостатньо очищених вод із підприємств Здолбунівського та Рівненського районів.

У зв’язку з аномально високою температурою повітря, у Закарпатській області також спостерігаються поодинокі випадки загибелі риби.

За інформацією ZIK, cпеціалісти Державної екологічної інспекції у Закарпатській області спільно з працівниками Берегівського МУВГ, головного управління Закарпатдержрибохорони та Берегівського міськвиконкому провели обстеження каналу Верке на тереторії міста Берегове. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

У ході перевірки було виявлено близько 50 особин різних видів замореної риби: щука, окунь, краснопірка, плотва. Техногенних джерел забруднення в районі замору риби не виявлено.

Для визначення причини загибелі риби спеціалісти Держекоінспекції відібрали проби води.

За результатами лабораторних досліджень у відібраних пробах встановлено низький вміст розчиненого кисню у воді та незначне перевищення по завислим речовинам.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області надіслала листи в Берегівську райдержадміністрацію, Берегівський міськвиконком та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса щодо організації видалення та знешкодження загиблої риби.

Розділи: Довкілля

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути