chrome firefox opera safari iexplorer

27 серпня на нічному небі можна буде побачити рандеву Венери і Юпітера

25 серпня 2016 о 14:55

Дві яскраві планети у нічному небі – Венера і Юпітер, танцюватимуть разом 27 серпня 2016 року. Спостерігачі нічного неба отримають шанс побачити ці планети у надзвичайно близькій конфігурації. Наступного разу подібне явище відбудеться аж у 2065.

Про це повідомила у коментарі IA ZIK голова Львівського астрономічного товариства, кандидат фізико-математичних наук, доцент НУ «Львівська політехніка» Любов Янків-Вітковська.

«Спостерігати за цим явищем можна буде навіть без телескопів. Треба подивитися на західне небо, незадовго після заходу сонця. Обидві планети будуть лежати тільки на 5 градусів над горизонтом близько 30 хвилин після заходу Сонця в яскравих сутінках. Венера буде світити яскравіше прямо над Юпітером. Якщо витягнути руку і стиснути кулак (нижня його частина буде на горизонті, а верхня становитиме 10 градусів), то на висоті 5 градусів над горизонтом можна спостерігати за цим явищем, яке науковці назвали парад планет або рандеву Венери і Юпітера», – розказала Любов Янків-Вітковська.

За її словами, планети Венера і Юпітер підсвічуються завдяки промінню Сонця, тому вони такі яскраві. «Це явище можна поспостерігати впродовж кількох днів. Науковці в цей час можуть досліджувати фізичні параметри планет, а для звичайних спостерігачів – це нагода зазирнути в астрономічні довідники, почитати про інші зірки, які їх оточують», – зазначила пані Янків-Вітковська.

Вона пояснила, що науковці про це говорять голосно, тому що хочуть популяризувати науку про небо. «Ми живемо на планеті Земля в унікальних умовах. Проте знаємо, що приблизно за 6 млрд років Сонце, яке дає нам світло і життя, може вигоріти і згаснути. Тому науковці вивчають планети Сонячної системи та інших зоряних систем з перспективою переселення людства на інші планети. Але 6 млрд років – це дуже великий період часу. Попри це, таке явище як рандеву планет, є дуже цікавим для дослідження, адже планети будуть у дуже тісній близькості одна від одної», – додала науковець.

Розділи: Довкілля

3 грудня

Інші дати
Народився Григорій Сковорода
(1722, с. Чорнухи, Полтавська область - 1794) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог
"Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю" (Григорій Сковорода)
Розгорнути
Народився Степан Рудницький
(1877, м.Перемишль, Польща – 1937) - український географ і картограф, академік. Основоположник української політичної та військової географії.
Розгорнути
Народився Михайло Кошкін
(1898, Росія – 1940) - український радянський конструктор-танкобудівник, начальник конструкторського бюро танкобудування Харківського заводу, в якому створили славетний танк Т-34.
Розгорнути
Народився Андрій Головко
(1897, с. Юрки Полтавської обл. - 1972), - український письменник. Автор п'єс, сценаріїв, збірок оповідань, повістей та романів "Можу", "Бур'ян", "Мати", "Артем Гармаш" та ін.
Розгорнути