chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні прогнозують подорожчання хліба

29 серпня 2016 о 13:09

Хліб в Україні подорожчає в середньому на 20%. Такий прогноз робить експерт агропромисловості Денис Марчук. За його словами, за буханку покупцям доведеться віддати близько 10 грн. При цьому подорожчають також інші вироби з борошна, зокрема макарони.

«Приклад з гречкою заразливий: бізнесмени побачили, що на одному локальному ринку можна добре заробити, — каже директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. — В Україні стає дедалі менше виробників хліба, раніше в кожному регіоні було безліч таких заводів. Зараз їх небагато, ринок монополізується, залишається кілька великих заводів. Але якщо в регіоні працюють 2-3 компанії, з іншої області хліб туди вже не повезуть. В результаті ми приходимо до того, що виробники хліба пшеницю будуть купувати теж у великих компаній. Дрібним покупцям можливість закупити зерно вже просто не випаде».

При цьому експерт наголосив, що значна частина зерна йде на експорт, усередині країни споживається менше.

«Скупити зерно, щоб потім зіграти на підвищенні ціни на хліб стало можливим. Дуже активно останнім часом стали рости великі компанії, що виробляють хліб. Вони поводяться якось дуже агресивно, що наштовхує на думку – неможливість законтрактувати зерно пов'язана з ними, в тому числі. А раз так – ми можемо отримати ту ж проблему, як і з гречкою, тільки вже на хлібі», – підкреслив він.

Фахівець відзначив, що восени знизяться ціни на моркву, буряки й цибулю.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство