chrome firefox opera safari iexplorer

Зоряний дощ в небі над Україною: де і як дивитися

12 серпня 2016 о 20:06

З 11 по 13 серпня жителі України спостерігатимуть метеорний потік Персеїди: за годину можуть впасти до 200 зірок. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

На сьогоднішню ніч — з 12 на 13 серпня, припадає пік зорепаду. Найкраще «зоряний дощ» буде видно з 22.00 години до опівночі. За годину падатиме до 170 метеорів, тому можна встигнути загадати не одне заповітне бажання падаючій зірці.

Як радять дослідники, щоб побачити зорепад, спочатку треба знайти на небі сузір'я Персея — воно в центрі східної частини неба, трохи вище зоряного скупчення Плеяди.

Щоб побачити «зоряний дощ», не потрібно жодних додаткових приладів. Навіть навпаки — підзорні труби й біноклі обмежать поле зору. Крім того, знавці радять обрати місце подалі від яскравого світла — поле або пагорб підійдуть для спостереження якнайкраще.

Потік Персеїди був відомий ще дві тисячі років тому — про нього говорить китайський літопис, що датується 36 роком н.е. Однак.ю офіційним першовідкривачем вважається математик Адольф Кетле, який повідомив про своє відкриття в 1835 році.

Цей метеорний потік щороку з'являється в серпні з боку сузір'я Персея у час, коли Земля проходить через пиловий слід розбитих комет Свіфта-Туттля. Найдрібніші частинки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, утворюючи «зоряний дощ».

Розділи: Довкілля

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути