chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні вночі можна спостерігати щорічний метеоритний дощ

22 квітня 2013 о 17:34

У ніч з 22 на 23 квітня мешканці України зможуть стати свідками першого весняного зорепаду — над Землею проллється метеорний дощ під назвою Ліріди. В Україні найкраще потік лірід буде видно в Криму.

За словами вченого секретаря Кримської астрофізичної обсерваторії Олексія Бакланова, на сьогоднішню ніч доведеться максимум активності метеорного потоку Ліріди — його можна буде спостерігати при ясному небі всю ніч. «З вечора метеори треба ловити в східній частині неба. Але кращі умови для спостереження будуть під ранок після заходу Місяця, о 04:30. Метеорний потік нечисленний, звичайно 10-20 метеорів на годину, але багато яскравих метеорів», — розповів Бакланов.

По суті, Земля вже проходить крізь метеорний потік лірід. Минула ніч була сприятливою в плані спостереження потоку в країнах Європи та ряді країн СНД, однак всю картину в даному зіпсував практично повний Місяць — він «засвітив» практично всі Ліріди, залишивши видимими лише найяскравіші частинки, які згоряють в атмосфері планети.

Метеорний потік лірід відбувається щорічно 20-22 квітня. Частинки цього потоку — залишкові елементи комети Тетчера, які огинають Сонце раз на 415 років. Людям даний метеорний потік відомий вже майже 2600 років. Порівняно з іншими періодичними метеорними потоками, потік Лірід вважається не дуже активним — на годину можна спостерігати лише 15-30 метеорів. Свою назву потік отримав через те, що земним спостерігачам здається, ніби метеори летять з сузір'я Ліри.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути