chrome firefox opera safari iexplorer

«Бабине літо» прийде наприкінці вересня

09 вересня 2016 о 09:49

Перший повноцінний тиждень осені радував жителів України переважно теплою та ясною погодою. Незначні опади пройшли лише на заході нашої країні. Надалі синоптики також прогнозують сонячні дні, проте з поступовим зниженням температури, пише Україна молода.

Уже наступного тижня українці відчують перші прояви осені. «Температура повітря знизиться на 4-5 градусів, але мерзнути довго не доведеться, вже наприкінці вересня очікується «бабине літо», — говорить «УМ» синоптик Наталія Палійчук.

За народним календарем, 9 вересня вшановують пам’ять преподобного Пимена Великого. Цього дня наші пращури погоду осені та зими визначали за горобиною: якщо вона добре вродила — до дощової осені, морозної зими. Як відомо, горобина є лікарською рослиною, тому з давніх часів її активно використовували для лікування застуди.

Розділи: Довкілля

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути