chrome firefox opera safari iexplorer

«Бабине літо» прийде наприкінці вересня

09 вересня 2016 о 09:49

Перший повноцінний тиждень осені радував жителів України переважно теплою та ясною погодою. Незначні опади пройшли лише на заході нашої країні. Надалі синоптики також прогнозують сонячні дні, проте з поступовим зниженням температури, пише Україна молода.

Уже наступного тижня українці відчують перші прояви осені. «Температура повітря знизиться на 4-5 градусів, але мерзнути довго не доведеться, вже наприкінці вересня очікується «бабине літо», — говорить «УМ» синоптик Наталія Палійчук.

За народним календарем, 9 вересня вшановують пам’ять преподобного Пимена Великого. Цього дня наші пращури погоду осені та зими визначали за горобиною: якщо вона добре вродила — до дощової осені, морозної зими. Як відомо, горобина є лікарською рослиною, тому з давніх часів її активно використовували для лікування застуди.

Розділи: Довкілля

2 грудня

Інші дати
Народився Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)
(1853, с. Свічківка, Черкаська область – 1927) – український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
Розгорнути
Народився Олександр Шумський
(1890, с. Рудня Борова Житомирської обл. - 1956) - український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924-1927).
Розгорнути