chrome firefox opera safari iexplorer

Гендиректор Софії Київської: Жодної музики, танців, гучних виступів тут бути не може!

22 вересня 2016 о 12:29

Коментуючи повідомлення «UA:Перший» про те, що церемонію відкриття «Євробачення-2017» планують провести на території Національного заповідника «Софія Київська», генеральний директор Софії Неля Куковальська зазначила, що стоятиме на захисті пам’яткоохоронних вимог, а тому «жодної музики, танців, гучних виступів тут бути не може».

Про це пише День.

«До нас приїжджали представники оргкомітету конкурсу, походили по території заповідника, подивилися. Я їм чітко сказала: жодної музики, танців, гучних виступів тут бути не може! Мені здається, що йдеться про закритий VIP-прийом для невеликої кількості людей — це все, що може тут бути. Собор не буде задіяний для цього. Йшлося тільки про територію заповідника, і то подія має тривати недовго — годину чи півтори. Але жодного документа, що регламентує сценарій, я не бачила. Гадаю, організатори і самі ще не виробили його для себе. Втім, не думаю, що тут буде щось спонтанне, що виходить за межі пам’яткоохоронних вимог. Поки немає документів — немає про що говорити. Цієї п’ятниці я зустрічатимуся з Діаною Поповою (директор департаменту культури КМДА. — Авт.) і спробую прояснити це питання. Якщо плануватиметься щось, що хоч трохи шкодитиме пам’яткам або території, я перша стоятиму на захисті Софії», — зазначила пані Куковальська.

Нагадаємо, днями відбулася робоча зустріч представників Європейської мовної спілки, мовника-організатора Національної телекомпанії України, Київської міської державної адміністрації та Стокгольма (місце, що приймало конкурс торік), на якій обговорили, як у Києві навесні 2017 року пройде офіційне відкриття Євробачення.

По підсумках на сайті телеканалу UA:Перший повідомили, що церемонію відкриття планують провести на території Національного заповідника «Софія Київська». На сайті цитують заступника голови КМДА Олексія Резнікова: «Софія Київська зараз не діє як храм — це музей. Тому ми не порушимо жодних релігійних почуттів вірян». Олексій Резніков додав, що на Софійській площі встановлять екрани, на яких транслюватиметься церемонія.

На сайті UA:Першого пояснюють, що церемонія відкриття — це подія, яка зазвичай проходить за шість днів до фіналу Євробачення, всіх учасників вітають організатори та перші особи міста, що приймає конкурс. Потім делегації відправляються до Євроклубу на офіційну вечірку з нагоди відкриття (тут, на щастя, планують обійтися без пам’яток ЮНЕСКО, цю локацію хочуть розташувати на території конгресно-виставкового центру «Парковий»).

Церемонії відкриття передує медіаподія під назвою «Червона доріжка», на яку зберуться делегації всіх країн-учасниць пісенного конкурсу, преса та фанати. Її планують провести на Софійській площі.

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути