chrome firefox opera safari iexplorer

Звільнена гендиректор Софії Київської повертається на роботу

10 квітня 2012 о 14:28

Київський окружний адміністративний суд скасував наказ міністра культури Михайла Кулиняка про звільнення Нелі Куковальської з посади генерального директора Національного заповідника «Софія Київська», відновивши її на посаді.

Як пише газета «КоммерсантЪ-Украина», про це вчора виданню повідомила сама Н.Куковальська.

«Суд розглянув усі звинувачення, які були пред`явлені мені Міністерством культури, і визнав їх безпідставними», – сказала вона.

Газета нагадує, що Н.Куковальську було звільнено з посади гендиректора заповідника «Софія Київська» 24 січня.

1 березня наглядова рада заповідника пояснила, що це рішення було ухвалено внаслідок нецільового витрачання 1,6 млн грн, виділених на археологічні розкопки на території заповідника, а також розкриття саркофага Ярослава Мудрого й реставрації мозаїк Михайлівського монастиря без узгодження з Міністерством культури.

За словами Н.Куковальської, вона має намір повернутися до роботи після завершення курсу лікування.

«Зараз я хворію, але сподіваюся, що незабаром я почну працювати на колишній посаді», – повідомила Н.Куковальська.

Вчора міністр культури М.Кулиняк заявив, що йому нічого не відомо про рішення Київського окружного адмінсуду.

«Ніяких документів про відновлення пані Куковальської на посаді гендиректора „Софії Київської“ міністерство ще не отримувало», — сказав він.

Видання нагадує, що окрім Н.Куковальської 20 січня М.Кулиняк звільнив директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Марину Громову, 25 січня було звільнено генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Наталію Клименко, а 27 січня знято з посади директора музею народної архітектури та побуту «Пирогове» Павла Федака. Також 5 квітня М.Кулиняк підписав розпорядження про звільнення генерального директора Національного художнього музею Анатолія Мельника.

А.Мельник уже повідомив про намір оспорювати своє звільнення в судовому порядку.

Цьому прикладу мають намір послідувати й деякі інші звільнені директори музеїв. Так, колишній гендиректор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» М.Громова вчора повідомила «Коммерсанту», що має намір звернутися до суду.

«У мене немає іншого виходу, окрім як подавати до суду. Коли мене звільняли, то міністр культури пообіцяв мені, що без роботи я не залишуся, мовляв, ми цінуємо фахівців, але тепер я бачу, що це були просто слова. Ймовірно, після Великодня я все ж таки подам позов», – сказала М.Громова.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути