chrome firefox opera safari iexplorer

Осінь в Україні: найгарніші дендропарки нашої країни

02 вересня 2016 о 10:01

Отже, почнемо з пізнавальної довідки: дендрологічний парк — це територія, на якій культивуються різні породи дерев. Таких парків в Україні досить багато, але ми тобі розповімо про три найкрасивіших і найцікавіших.


 • Найкращі дендропарки України — «Олександрія», Київська область

Осінь в Україні: найгарніші дендропарки нашої країни

Олександрія © livejournal.com

Де розташований:  у місті Біла Церква, Київська область (на відстані 80 кілометрів від Києва)

Дендрологічний парк «Олександрія» є найбільшим в Україні.  Його площа складає понад 297 гектарів.  Через парк протікає річка Рось, а на території «Олександрії» створено багато декоративних водойм загальною площею понад 27 гектарів. Створений парк «Олександрія» у 1793 році. Над ландшафтом парку працював не один світовий ландшафтний архітектор.

Що можна побачити в парку:  окрім найбільшої колекції рослин серед парків і садів України — 2500, на території парку розміщена величезна кількість різноманітних скульптурних і архітектурних пам'яток.

 • Колонада «Луна» (амфітеатр «Ехо») — розміщена в центральній частині парку. Пам'ятка збудована у вигляді давньогрецького амфітеатру. Виконує також роль павільйону, в якому відвідувачі парку можуть заховатися від дощу та вітру. В святкові дні в Колонаді «Луна» проводяться концерти духової та камерної музики.
 • Китайський місток — міст з альтанкою, збудованою у китайському стилі.
 • Руїни — своїм виглядом вони нагадують старовинний зруйнований замок. Основна мета споруди — створити ілюзію зруйнованих часом будівель.
 • Павільйон «Ротонда» — напівкруглий павільйон з аркою. Висота «Ротонда» 10,5 метрів, ширина — 9 метрів.
 • Колона Пелікана -  колона зі скульптурою птаха, що годує своїх пташенят.
 • Турецький будиночок — споруда з мармуровими плитами, на яких є написи давньотурецькою мовою. Будиночок був збудований після турецької кампанії 1828 року.
 • Також обов'язково відвідайте: фортецю «Варна», будинок садівника, колону Єнса, колону Глобус, лаву Декабристів.

Як дістатись: з Києва йде безліч маршрутних автобусів у Білу Церкву: з центрального автовокзалу і центрального залізничного вокзалу,  а також від станцій метро Васильківська, Либідська, палац Україна, Дружби народів.


 • Найкращі дендропарки України — парк «Тростянець», Чернігівська область

Осінь в Україні: найгарніші дендропарки нашої країни

Тростянець © panoramio.com

Де розташований:   у селищі Тростянець  Ічнянського району Чернігівської області

Тростянецький дендрологічний парк був заснований у 1834 році  нащадком гетьманського роду Іваном Скоропадськими. Парк займає територію понад 204 гектари. У дендропарку росте понад 400 різних видів дерев та кущів.

Ще за життя Івана Скоропадського у парку було встановлено монумент з посланням від засновника: «Любезный прохожій! Садъ, въ которомъ ты гуляешь, посаженъ мною; он служилъ мнъ утъшеніемъ въ моей жизни. Если ты замьтишь безпорядокъ, ведущий къ уничтоженію его, то скажи объ этомъ хозяину: ты сдълаешь доброе дъло».

Як дістатись:  Проїзд на автомобілі від Києва — 213 кілометрів (біля 3-х годин дороги), від Прилук — 42 кілометри. Також з центрального автовокзалу вирушають маршрутки.


 • Найкращі дендропарки України — «Софіївка», Черкаська область

Осінь в Україні: найгарніші дендропарки нашої країни

Софіївка © u-tour.com.ua

Де розташований:  у північній частині міста Умань, Черкаської області.

Напевне, уманський дендрологічний парк «Софіївка» є найвідомішим в Україні. Щорічно його відвідують понад 500 тисяч людей. На площі парку у 179 гектарів росте понад 2000 видів дерев та кущів.

Парк «Софіївка» заснований у 1796 році власником міста Умань, магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької. Уявіть, парк має навіть власну планету, точніше планета № 2259 у 1985 році отримала назву «Софіївка».

Основні об'єкти парку:  умовно розділимо парк на 5 частин.

 • У південній частині парку обов'язково побувай в Будинку творчості вчених Національної академії наук України, біля невеличкого Женевського озера,  яке виникло в 30-х роках XX столітті, також у дерев'яній альтанці Грибок і на Тарпейській скелі, яка  названа як південно-західна стіна Капітолійської фортеці Стародавнього Риму.
 • В основу композиційного рішення центральної частини парку покладені сюжети з міфології Стародавньої Греції та Риму:  венеціанський міст, фонтан «Змія» посеред Нижнього ставу, грот Каліпсо, статуя Гермеса, статуя давньогрецького поета-драматурга Евріпіда, Великий водоспад, грот страху та сумніву, Західний грот та місток Площа Зборів.
 • Східна частина порадує гротом Локетек та Горішок, Долиною гігантів, Темпейською долиною, гротом Каліпсо, гротом Фетіди, павільйоном Фазанника, остров кохання, Амстердамським шлюзом, і підземною річкою Ахеронт.
 • Біля входу у західну частину парку розташований розарій із 5000 екземплярів  троянд. У цій частині обов'язково відвідай китайську альтанку.
 • Північну частину парку називають англійським садом, на території якого росте найбільша кількість екзотичних дерев та кущів.

Як дістатись: маршрутками «Київ-Умань» як з центрального автовокзалу на Московській площі, так і з Центрального залізничного вокзалу. Кінцева зупинка маршруток — навпроти входу в дендропарк, біля уманського автовокзалу. Тому проблем із зворотною дорогою не буде.

Джерело: tochka.net
Розділи: Туристичні новини

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути