chrome firefox opera safari iexplorer

У наступному році українцям можуть повертати частину грошей при купівлі життєво необхідних ліків

15 вересня 2016 о 13:11

Щоправда, мова йде не про всі медикаменти, а лише про життєво-необхідні. Перелік затвердить МОЗ за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я. Туди будуть входити препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та інших патологій, пише УНІАН.

Таку урядову ініціативу опрацьовує міністерство охорони здоров'я, йдеться в сюжеті ТСН.

Разом із фармацевтами керівники медичної галузі нині готують національний перелік медикаментів, який складатиметься орієнтовно з 260 позицій.

Туди ввійдуть ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та інших важких патологій. Коли список буде затверджено, почне працювати програма реімбурсації – здешевлення для хворих вартості препаратів. Людям повертатимуть частину вартості або повну вартість ліків.

Перелік препаратів, що підлягатимуть державному відшкодуванню, наразі дискутується. Відомо, що до нього включать лише ліки, котрі мають доказову базу ефективності та рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Ціна на них має бути адекватна європейській. 

«Пацієнт, ідучи до лікаря, отримуючи рецепт, буде мати можливість піти в аптеку і отримати певний перелік ліків або за 100-відсотковою пільгою, або, як варіант для працюючих, на якихось пільгових умовах», — пояснив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

Два роки тому держава вже пробувала компенсувати вартість ліків для гіпертоніків. У проекті були задіяні комунальні аптеки і приватні мережі. Програмою вдалося охопити 80% хворих, які мали нагоду придбати препарати з суттєвими знижками.

Однак проект зазнав фіаско через те, що у держави закінчилися на нього гроші. Борг перед аптеками сягнув 4 мільйонів гривень.

Тепер МОЗ замахнувся не на часткову, а повну реімбурсацію.

Спершу керівники галузі сподівалися запустити проект із вересня, але старт довелося відкласти до початку 2017 року.

У міністерстві сподіваються, що нові правила на фармацевтичному ринку дозволять не лише допомогти хворим мати доступ до необхідних ліків, але й змусять аптеки знизити ціни на інші препарати.

Як очікують у МОЗ, такий ефект може вимірюватися здешевленням медикаментів на ринку на 30-40%.

17 жовтня

Інші дати
17 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Розгорнути
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути