chrome firefox opera safari iexplorer

Чернігівському музею подарували реконструкцію меча Х сторіччя

28 жовтня 2016 о 10:18

Відомий польський майстер-зброяр Войтек Шанек із міста Щецин подарував Чернігівському історичному музею ім. В.В. Тарновського історичну реконструкцію меча Х сторіччя із розкопок Шестовицького курганного могильника.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Такі мечі — недешеві, і ми дуже вдячні пану Войтеку за цей дарунок, бо нам їх роблять не часто. Цю історичну реконструкцію ми зможемо використовувати в інтерактивах — давати людям в руки потримати, чого не можна робити з оригіналом», — прокоментувала подію завідувач 1-м науково-експозиційним відділом музею Вікторія Мудрицька.

Вона розповіла, що минулого року, відвідуючи Чернігів, зброяр попросив дозволу попрацювати з мечами, які зберігаються в музеї. Відтак, отримав доступ до оригіналу меча Х сторіччя з бронзовим навершям і перехрестям, що був знайдений археологами під селом Шестовиця Чернігівського району (на місці стародавнього городища вікінгів). Пан Шанек його оглянув, заміряв, замалював. А коли вже в Польщі виготовляв копію, то вирішив подарувати її Чернігівському історичному музеєві.

На зустрічі, організованій в установі з цієї нагоди, польський гість розповів, що всерйоз займатися реконструкцією європейської холодної зброї вирішив 15 років тому. Відтак, написав бізнес-план і отримав грант від Євросоюзу. За ті кошти придбав необхідне обладнання і започаткував власну справу.

Відтоді пан Шанек виготовив тисячі одиниць холодної зброї різних епох, в тому числі, мечі і скрамасакси (бойові ножі), брав участь у багатьох фестивалях історичної реконструкції. Вироби майстра зберігаються в кількох європейських музеях та приватних колекціях.

Кореспонденту Укрінформу зброяр повідомив, що подарований музеєві меч має типовий скандинавський дизайн.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути