chrome firefox opera safari iexplorer

Медики попереджають про три штами грипу цієї зими

12 жовтня 2016 о 15:56

У зимовому сезоні 2016—2017 років в Україні циркулюватимуть три штами вірусу грипу: H3N2(Гонконг), вірус грипу H1N1 і «В», повідомила головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська.

«Нічого надприродного він нам не принесе, це не нові штами і нічого трагічного у них немає», — сказала вона на брифінгу.

Голубовська порекомендувала пройти вакцинацію і при перших симптомах захворювання звертатися до лікаря в перші години захворювання.

«Ми маємо засоби специфічної терапії грипу, але вони ефективні в перші дні та години захворювання. З досвіду минулого року, коли стали гинути люди, ми побачили, що середній час надходження в стаціонар склав 5-10 днів. Коли піднялася інформаційна компанія, тоді кількість пізніх звернень до лікаря знизилася», — сказала вона.

За даними МОЗ, в зимовому сезоні 2015—2016 років грипом перехворіло 3,8 млн осіб, або 9,9% населення.

Епідемія грипу тривала чотири тижні (в січні-лютому) і забрала життя 329 осіб.

Головний лікар Українського центру з контролю і моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я Любов Некрасова в інтерв'ю ZN.UA повідомила, що 40% летальних випадків при захворюванні вірусом грипу — це здорові люди, серед яких і зовсім молоді — від 18 до 26 років.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Здоровий спосіб життя

2 грудня

Інші дати
Народився Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)
(1853, с. Свічківка, Черкаська область – 1927) – український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
Розгорнути
Народився Олександр Шумський
(1890, с. Рудня Борова Житомирської обл. - 1956) - український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924-1927).
Розгорнути