chrome firefox opera safari iexplorer

Медики попереджають про три штами грипу цієї зими

12 жовтня 2016 о 15:56

У зимовому сезоні 2016—2017 років в Україні циркулюватимуть три штами вірусу грипу: H3N2(Гонконг), вірус грипу H1N1 і «В», повідомила головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська.

«Нічого надприродного він нам не принесе, це не нові штами і нічого трагічного у них немає», — сказала вона на брифінгу.

Голубовська порекомендувала пройти вакцинацію і при перших симптомах захворювання звертатися до лікаря в перші години захворювання.

«Ми маємо засоби специфічної терапії грипу, але вони ефективні в перші дні та години захворювання. З досвіду минулого року, коли стали гинути люди, ми побачили, що середній час надходження в стаціонар склав 5-10 днів. Коли піднялася інформаційна компанія, тоді кількість пізніх звернень до лікаря знизилася», — сказала вона.

За даними МОЗ, в зимовому сезоні 2015—2016 років грипом перехворіло 3,8 млн осіб, або 9,9% населення.

Епідемія грипу тривала чотири тижні (в січні-лютому) і забрала життя 329 осіб.

Головний лікар Українського центру з контролю і моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я Любов Некрасова в інтерв'ю ZN.UA повідомила, що 40% летальних випадків при захворюванні вірусом грипу — це здорові люди, серед яких і зовсім молоді — від 18 до 26 років.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Здоровий спосіб життя

7 червня

Інші дати
Георгій Андрузький
1827 – український громадський діяч, поет. Член Кирило-Мефодіївського товариства (1846).
 
Розгорнути
Народився Анатолій Базилевич
(1926, м. Жмеренка Вінницької обл. -2005) - український графік. Ілюстрував народні казки, "Пана Халявського" Г. квітки-Основ'яненка, "Енеїду"  і "Наталку-Полтавку" І. Котляревського, твори І. Франка, Марка Вовчка, С. Руданського та ін. Народний художник України.
Розгорнути
Народився Іван Кандиба
(1930, с.Стульно, нині Польша – 2002), український правозахисник, член-засновник Української Гельсінської групи.
 
«Поразка – це наука. Ніяка перемога так не вчить» (Ліна Костенко)
Розгорнути