chrome firefox opera safari iexplorer

Медики попереджають про три штами грипу цієї зими

12 жовтня 2016 о 15:56

У зимовому сезоні 2016—2017 років в Україні циркулюватимуть три штами вірусу грипу: H3N2(Гонконг), вірус грипу H1N1 і «В», повідомила головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська.

«Нічого надприродного він нам не принесе, це не нові штами і нічого трагічного у них немає», — сказала вона на брифінгу.

Голубовська порекомендувала пройти вакцинацію і при перших симптомах захворювання звертатися до лікаря в перші години захворювання.

«Ми маємо засоби специфічної терапії грипу, але вони ефективні в перші дні та години захворювання. З досвіду минулого року, коли стали гинути люди, ми побачили, що середній час надходження в стаціонар склав 5-10 днів. Коли піднялася інформаційна компанія, тоді кількість пізніх звернень до лікаря знизилася», — сказала вона.

За даними МОЗ, в зимовому сезоні 2015—2016 років грипом перехворіло 3,8 млн осіб, або 9,9% населення.

Епідемія грипу тривала чотири тижні (в січні-лютому) і забрала життя 329 осіб.

Головний лікар Українського центру з контролю і моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я Любов Некрасова в інтерв'ю ZN.UA повідомила, що 40% летальних випадків при захворюванні вірусом грипу — це здорові люди, серед яких і зовсім молоді — від 18 до 26 років.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Здоровий спосіб життя

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути