chrome firefox opera safari iexplorer

Всеукраїнська акція «7 чудес України: історичні міста та містечка» мандрує до Диканьки

13 жовтня 2016 о 17:36

14 жовтня організатор акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» Микола Томенко разом із представниками ЗМІ відвідає селище міського типу Диканька та селище Опішню Полтавської області.

Опішню називають столицею українського гончарства. У 1989 році на території села був створений музей-заповідник українського гончарства, серед експонатів якого багато цікавих виробів з кераміки і навіть цілі скульптури, на території діють садиби-музеї гончарних майстрів. А на початку липня щорічно проходить гончарський фестиваль «Зрушення».У місцевих сувенірних крамницях можна придбати продукцію народних умільців.

Диканька матиме можливість продемонструвати та похизуватися  Миколаївською церквою, Картинною галерея ім. М.К.Башкірцевої, Тріумфальною аркою, а також театралізованими виставами за Гоголівськими мотивами.

Нагадаємо, що Диканька увійшла до фіналу акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» і вже набрала більше семи з половиною тисяч голосів. Підведення підсумків та оголошення переможців всеукраїнської акції  відбудеться не у вересні, а в День української писемності та мови, 9 листопада.

За матеріалами: Третя Варта

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути