chrome firefox opera safari iexplorer

Всеукраїнська акція «7 чудес України: історичні міста та містечка» мандрує до Диканьки

13 жовтня 2016 о 17:36

14 жовтня організатор акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» Микола Томенко разом із представниками ЗМІ відвідає селище міського типу Диканька та селище Опішню Полтавської області.

Опішню називають столицею українського гончарства. У 1989 році на території села був створений музей-заповідник українського гончарства, серед експонатів якого багато цікавих виробів з кераміки і навіть цілі скульптури, на території діють садиби-музеї гончарних майстрів. А на початку липня щорічно проходить гончарський фестиваль «Зрушення».У місцевих сувенірних крамницях можна придбати продукцію народних умільців.

Диканька матиме можливість продемонструвати та похизуватися  Миколаївською церквою, Картинною галерея ім. М.К.Башкірцевої, Тріумфальною аркою, а також театралізованими виставами за Гоголівськими мотивами.

Нагадаємо, що Диканька увійшла до фіналу акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» і вже набрала більше семи з половиною тисяч голосів. Підведення підсумків та оголошення переможців всеукраїнської акції  відбудеться не у вересні, а в День української писемності та мови, 9 листопада.

За матеріалами: Третя Варта

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути